Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Rolnicy protestują w słusznej sprawie

09.02.2024

Chcę jasno powiedzieć, że my w kierownictwie resortu uważamy, że rolnicy protestują w słusznej sprawie – poinformował minister rolnictwa Czesław Siekierski w piątek na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że rolnicy protestują nie tylko w swoim imieniu, ale też konsumentów.

Minister Siekierski powiedział w piątek, że zaprasza przedstawicieli rolników w przyszłym tygodniu na spotkanie w resorcie rolnictwa. Podkreślił, że przedstawiciele ministerstwa rolnictwa jadą na rozmowy rolnikami, i że on sam również jedzie rozmawiać, do Wyszogrodu.

„Chcę jasno powiedzieć, że my w kierownictwie resortu uważamy, że rolnicy protestują w słusznej sprawie” – powiedział minister Siekierski. Dodał, że rolnicy protestują nie tylko w swoim imieniu, ale także w imieniu konsumentów, „bo chcą zabezpieczyć żywność dla społeczeństwa, stąd te działania”.

W piątek odbywa się ogólnopolski protest rolników. Protestujący sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Poprzednio protestowali 24 stycznia. (PAP)

bk/ huw/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY