New York
73°
Mostly Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
4mph
51%
29.99
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Rosja: Drony uderzyły w budynki mieszkalne w Moskwie, co najmniej jedna osoba ranna 

30.05.2023

W kilka budynków mieszkalnych w Moskwie we wtorek rano uderzyło „od czterech do 10” dronów – podała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media i kanały społecznościowe.

Mer Moskwy Siergieja Sobianin poinformował, że atak bezzałogowych statków powietrznych spowodował „niewielkie” uszkodzenia budynków; nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

„Wszystkie miejskie służby ratownicze są na miejscu zdarzenia. Badają okoliczności tego, co się stało. Jak dotąd nikt nie został poważnie ranny” – oświadczył Sobianin.

Niezależny portal Meduza przekazał natomiast, opierając się na doniesieniach oficjalnych mediów rosyjskich, że ewakuowano część mieszkańców dwóch budynków przy ulicy Profsojuznej w południowo-zachodniej części miasta. Uszkodzeniu miał ulec budynek przy Profsojuznej 98, wybite zostały szyby w oknach, ucierpiała też fasada domu. Inny dron uderzył w 24-piętrowy budynek przy ul. Atłasowa.

Gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow powiadomił, że w rejonie Moskwy strącono „około 10” bezzałogowych statków powietrznych.

Portal Meduza poinformował też – zastrzegając, że nie jest w stanie zweryfikować tej informacji – że na Leninskim Prospekjcie do jednego z mieszkań na 13. piętrze wleciał dron wypełniony materiałami wybuchowymi, lecz z nieznanych przyczyn nie eksplodował. (PAP)

sm/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner