New York
43°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
64%
30.16
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Rośnie liczba bezdomnych na lotnisku JFK

23.01.2023

Podróżnicy i pracownicy lotniska JFK w Queens zgodnie zauważają – liczba bezdomnych mieszkających wewnątrz portu lotniczego gwałtownie rośnie.

Jednym z popularniejszych miejsc, w których przebywają ci ludzie, jest przejście pomiędzy pociągiem, a terminalem 5. Cały korytarz jest bowiem ogrzewany. W chłodniejsze, zimowe dni pojawia się tam nawet 10 osób szukających schronienia.

Jak wynika z informacji przekazanych przez pracowników, bezdomni jeżdżą metrem do Jamaica Station, po czym przesiadają się w AirTrain, aby dostać się do portu lotniczego. To z kolei jest miejscem publicznym, co oznacza, że ochrona nie może ich wyprosić.

Personel może wezwać policję dopiero w przypadku, jeśli bezdomni stają się agresywni. Takich przypadków póki co jednak nie było. Stewardessy przychodzące lub wychodzące z lotniska podkreślają jednak, że w późnych godzinach nie czują się komfortowo przechodząc obok zebranych ludzi, chroniących się przed chłodem.

Port Authority zaznaczyło jednak w ogłoszeniu, że codziennie, we wszystkich pomieszczeniach lotniska odbywają się wielokrotne kontrole.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00