New York
73°
Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
92%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Rusza wakacyjne plenerowe kino pod Tatami, nad Bałtykiem i na Mazurach

29.06.2024

Od poniedziałku, codziennie przez całe wakacje, przy zakopiańskich Krupówkach i na sopockim Molo będzie można oglądać filmy w plenerowych kinach, w ramach Festiwalu Kino Letnie. We wtorki i środy seanse będzie można oglądać także z jachtów zacumowanych nad jeziorem Niegocin w Giżycku na Mazurach.

Kino Letnie Sopot-Zakopane jest organizowane po raz 17. Filmy można oglądać bezpłatnie – jedynie, aby zasiąść przed wielkim ekranem w Sopocie trzeba będzie zakupić wejściówkę na tamtejsze molo. W Zakopanem plenerowe kino będzie zlokalizowane przy zakopiańskich Krupówkach – na Placu Niepodległości. W Giżycku z kolei we wtorki i środy fani plenerowego kina zasiądą przed ekranem w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać również zacumowanych jachtów.

Projekcje będą rozpoczynały się tuż po zachodzie słońca. W Sopocie przez cały lipiec seanse będą zaczynały się o godz. 22.00, a w sierpniu o 21.30. W Zakopanem i Giżycku z kolei w lipcu filmy będą wyświetlane od godz. 21.30, a w sierpniu od 21.00.

Repertuar został podzielony na dni tematyczne. W poniedziałki będzie to „Kino familijne”. We wtorki w ramach serii zatytułowanej „We Love Cinema”, będą wyświetlane filmy docenione na największych światowych festiwalach. W środy będzie można oglądać najciekawsze polskie produkcje pod hasłem „Made in Poland”. W czwartki zatytułowane „Dobre decyzje” będą pokazywane filmy o pozytywnym przesłaniu. W „Oscarowe Piątki” na plenerowych ekranach pojawią się produkcje uhonorowane najważniejszą statuetką w branży filmowej. W soboty „Filmowe Hity Max” będzie dominowało kino rozrywkowe. W każdą wakacyjną niedzielę natomiast będzie pokazywany cykl „Kobieta z kamerą”, w którym zostaną zaprezentowane wyjątkowe artystki.

Na festiwalowej liście znane tytuły jak: „Pulp Fiction”, „Buntownik z wyboru”, „Goonies”, „Skazani na Shawshank”, „Kiler”, „Matrix”, „Batman – Początek” czy „Legalna blondynka”.

Organizatorzy zapowiadają, że we wszystkich festiwalowych lokalizacjach będzie można spotkać osobiście polskie gwiazdy kina.

Pełny repertuar i harmonogram projekcji są dostępne na stronie www.kinoletnie.pl. Głównym organizatorem Festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane Outdoor Cinema.(PAP)

szb/ dki/