New York
63°
Cloudy
5:26 am8:22 pm EDT
10mph
68%
30.02
SunMonTue
72°F
79°F
79°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Ryszard Terlecki o możliwej dacie wyborów: Wydaje mi się, że termin 15 października jest bardzo dobry

23.03.2023

Wydaje mi się, że termin 15 października, a więc pięknej polskiej jesieni, jest bardzo dobry – powiedział portalowi i.pl wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o możliwą datę wyborów parlamentarnych. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie prezydent.

Terlecki pytany, czy PiS dąży do samodzielnych rządów po wyborach, odparł: „Tak, oczywiście. To najwygodniejsze i najłatwiej realizować własny program. Wydaje mi się, że to będzie możliwe”.

Dopytywany, czy dopuszcza koalicję np. z PSL lub Konfederacją gdyby w październiku wynik PiS, nie pozwalał na samodzielne rządy, Terlecki stwierdził, że „trudno to w tej chwili powiedzieć, bo to też zależy od wyników innych partii”.

„Z pewnością są i w Konfederacji, i w PSL posłowie, którzy przekonują swoje władze polityczne, że warto zawiązać sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. Uważam, że oni po wyborach będą skłonni do tego, żeby współpracować” – zaznaczył.

Na pytanie czy już trwają jakieś rozmowy z tymi ugrupowaniami, Terlecki powiedział: „nie uprzedzajmy wydarzeń, poczekajmy na wyniki wyborów”.

Terlecki został także zapytany, czy osobiście rozmawiał z przedstawicielami którejś z tych partii, ale odmówił odpowiedzi.

Na pytanie, czy jego zdaniem data 15 października jako termin wyborów jest prawdopodobna i czy były na ten temat rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą odpowiedział: „To jest decyzja pana prezydenta. Wydaje mi się jednak, że termin 15 października – a więc pięknej polskiej jesieni – jest bardzo dobry”. (PAP)

wni/ par/

Tagi Polska wybory

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner