New York
63°
Cloudy
5:26 am8:22 pm EDT
10mph
68%
30.02
SunMonTue
72°F
79°F
79°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Rzecznik PiS: chaos i brak porozumienia opozycji ws. wspólnej listy pokazuje, co może się wydarzyć, gdyby wygrali

22.03.2023

Rzecznik PiS: chaos i brak porozumienia opozycji ws. wspólnej listy pokazuje, co może się wydarzyć, gdyby wygrali Dziwna przepychanka na opozycji, chaos i brak jakiegokolwiek porozumienia ws. wspólnej listy pokazuje, co może się wydarzyć, gdyby wygrali wybory; to jest przestroga – powiedział w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Podkreślił też, że PiS „nie ogląda się” na sondaże, tylko „robi swoje”. Politycy PiS zorganizowali w środę w Warszawie konferencję prasową, podczas której pytani byli m.in. o brak porozumienia partii opozycyjnych ws. wspólnej listy na wybory. „Nic nowego, proszę państwa, tam cały czas trwa jakaś dziwna przepychanka, chaos, brak jakiegokolwiek porozumienia” – powiedział Bochenek. Według niego, to „pokazuje i antycypuje trochę to, co się może wydarzyć, gdyby, nie daj Bóg, wygrali wybory”.

„Brak jakiegokolwiek porozumienia, brak jakiejkolwiek spójnej polityki i jedna wielka katastrofa, zwłaszcza w tym trudnym czasie, w jakim Polska musi się mierzyć w kontekście wojny na Ukrainie. (…) To jest tylko przestroga, to, co się dzieje i zapowiedź tego, jak to, nie daj Boże, ma wyglądać w przyszłości” – powiedział. Pytany o to, czy format, w jakim ostatecznie partie opozycyjne pójdą do wyborów, będzie miał wpływ na kampanię PiS, odparł: „My naprawdę nie oglądamy się na opozycję, robimy swoje, mamy swój program, swój plan działania, jesteśmy bardzo aktywni w terenie”. Zapowiedział też, że PiS „będzie kontynuowało politykę skoncentrowaną na obywatelach”.

„Chcemy być blisko ludzi i program PiS chcemy budować na bazie dyskusji z Polakami, tak robiliśmy przez lata. (…) Chcemy usłyszeć, jakie Polacy mają oczekiwania i w oparciu o te oczekiwania będziemy przygotowywali nasz program wyborczy, którego już pewne zręby oczywiście mamy” – powiedział Bochenek. Pytany o ostatnie sondaże, w których wzrost poparcia zanotowała m.in. Konfederacja oraz czy PiS brałby pod uwagę koalicję z tą partią, rzecznik PiS odparł, że „wszystkie konfiguracje, jeśli chodzi o to, kto z kim będzie startował, na jakich miejscach i jak będzie ewentualnie później budowana większość, to wszystko przed nami”.

„Sondaże, na które pan się powołuje, wskazują też, że również poparcie (dla) PiS bardzo mocno poszło w górę, co nas oczywiście cieszy, bo to wskazuje na to, że polityka, którą prowadzimy, jest polityką skuteczną i odpowiada na oczekiwania polskich obywateli” – podkreślił Bochenek.

W ostatnich dniach opublikowany został m.in. sondaż IBRiS dla Onetu, według którego na Zjednoczoną Prawicę chce obecnie głosować 34,2 proc. badanych (wzrost o 1,3 pkt proc. w porównaniu z badaniem z grudnia), na KO – 26,7 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), na Lewicę – 9,2 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.), a na Konfederację – 8,7 proc. (wzrost o 3,2 pkt proc.). Do Sejmu – według badania – dostałyby się jeszcze – Polska 2050 Szymona Hołowni (7,1 proc. poparcia; wzrost o 2,1 pkt proc.) i PSL-Koalicja Polska (6,8 proc.; wzrost o 0,6 pkt proc.).(PAP)

Autorzy: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Rafał Białkowski

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner