New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Opinie i Analizy

„Rzeczpospolita”: Firmowy Mikołaj pomoże sfinansować święta

06.12.2022

Niemal dziewięciu na dziesięciu badanych pracodawców planuje w tym roku gwiazdkowe benefity. W ich ofercie sporo się jednak zmieniło od wybuchu pandemii – i pod wpływem wysokiej inflacji – pisze we wtorek „Rzeczpospolita”.

Jak wskazuje „Rzeczpospolita”, tegoroczne święta będą droższe nie tylko dla pracowników, ale i dla pracodawców. „O ile w zeszłym roku niespełna połowa firm planowała przeznaczyć na ten cel powyżej 300 zł na osobę, to w tym roku ta grupa powiększyła się do 55 proc., choć najczęściej wskazywany przedział wydatków wynosi 300–500 zł” – podaje gazeta powołując się na badanie dotyczące świątecznych inicjatyw dla pracowników, które wśród 1000 pracodawców przeprowadził Instytut Badawczy Randstad we współpracy z Gfk.

„Ten wzrost świątecznych budżetów, na który zwraca też uwagę Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, to efekt inflacji, która podwyższyła koszt firmowych wigilii i upominków dla pracowników, wymuszając też podwyżkę okolicznościowych premii. Według jej danych, na tegoroczne upominki firmy przeznaczą ponad 560 zł na pracownika, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z ubiegłymi latami” – zaznacza gazeta.

Według prezesa Sodexo Benefits and Rewards Services Polska Arkadiusza Rochali, wzrost wydatków firm jest wyrazem świadomości pracodawców wobec wyzwań finansowych pracowników w obliczu rosnących kosztów życia.

„Rz” wskazuje, że z badań tej firmy wynika, że 88 proc. pracodawców wręcza załodze jakieś prezenty z okazji świąt, które w tym roku będą miały częściej formę wsparcia domowego budżetu. „Z kolei w sondażu Randstad 86 proc. firm zapowiedziało co najmniej jedną świąteczną inicjatywę” – czytamy.(PAP)

mchom/ dki/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner