New York
73°
Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
92%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Rzeszów: Miasto przygotowało ponad 300 atrakcji na wakacje

19.06.2024

Koncerty, warsztaty, spacery historyczne, wystawy i widowiska. To część spośród ponad 300 atrakcji, które miasto przygotowało na wakacje.

„+Atrakcje na wakacje+ zostały pomyślane tak, abyśmy aktywnie spędzili czas w mieście, mieli gdzie pójść z przyjaciółmi, dziećmi i gośćmi, którzy nas odwiedzą” – powiedział w środę prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, ogłaszając początek akcji.

W programie znalazły się wydarzenia sportowe i kulturalne przygotowane przez osiem miejskich instytucji: Estradę Rzeszowską, Rzeszowski Dom Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Teatr Maska, Muzeum Dobranocek i Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Atrakcje na wakacje” rozpoczną się już w piątek, 21 czerwca, od Europejskiego Stadionu Kultury. W lipcu będzie Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańki, czyli koncert na dziedzińcu Zamku Lubomirskich zorganizowany z okazji kolejnych urodzin zmarłego przed sześcioma laty jednego z najwybitniejszych muzyków w historii polskiego jazzu. Stańko pochodził z Rzeszowa. Nie zabraknie też organizowanego w Rzeszowie od 20 lat międzynarodowego festiwalu piosenki Carpathia Festival, a nowością jest Eska Music Tour Rzeszów na Bulwarach.

„Proponujemy również spacery z przewodnikiem, podczas których zachęcamy turystów, ale i mieszkańców, by zobaczyć Rzeszów z zupełnie innej perspektywy” – zachęca do udziału Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. Po stolicy Podkarpacia będzie też jeździł retroautobus z przewodnikiem.

Wystawy i warsztaty zorganizuje Biuro Wystaw Artystycznych oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Muzeum Dobranocek proponuje m.in filmowe zajęcia z tworzenia animacji. W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa będzie można się nauczyć robienia zdjęć komórką.

Na osiedlach będą pikniki dla rodzin z dziećmi, kino plenerowe i noce rzeszowskich legend, a w parku na Słocinie wieczorne koncerty. Nie zabraknie też potańcówek cieszących dużą popularnością wśród mieszkańców.

Oprócz tego zawody sportowe, także o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do najbardziej widowiskowych będą należeć Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, czy Deskorolkowy Puchar Polski.(PAP)

al/ jann/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner