New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Samolot z Tel Awiwu awaryjnie lądował w Nowym Jorku. Siedem osób trafiło do szpitala

30.03.2024

W piątek samolot United Airlines z Tel-Awiwu w Izraelu do Newark w New Jersey lądował awaryjnie na lotnisku Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Po kołowaniu na płycie lotniska do maszyny wszedł personel medyczny. Siedmiu z ponad 200 pasażerów trafiło do szpitali, choć powodem awaryjnego lądowania były tylko złe warunki pogodowe.

Samolot United Flight 85 miał wylądować o 16:40 w piątek w porcie lotniczym Liberty International Airport w Newark, jednak z powodu trudnych warunków pogodowych maszyna musiała lądować awaryjnie na lotnisku New York Stewart International w New Windsor w stanie Nowy Jork. Lądowisko znajduje się ok. 60 mil na północ od Manhattanu.

Samolot lądował awaryjnie na innym lotnisku z powodu złych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiły zakończenie rejsu w New Jersey.

Po wylądowaniu na Stewart International pasażerowie trafili pod opiekę personelu medycznego. Około 200 osób przebadano pod kątem ewentualnych obrażeń. Siedem osób trafiło do szpitala na obserwację, ale finalnie okazało się, że najpoważniejszym „urazem” były objawy choroby lokomocyjnej u części pasażerów.

Według załogi samolotu było to związane z nagłą zmianą prędkości i wysokości maszyny, kiedy piloci zostali poproszeni przez wieżę kontroli lotów o wykonanie drugiego podejścia do lądowania.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner