New York
37°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
46%
30.44
FriSatSun
46°F
57°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Sasin: stajemy na głowie, żeby węgla nie zabrakło

12.10.2022

Stajemy na głowie, żeby węgla nigdzie nie zabrakło. Jesteśmy blisko, by ten cel osiągnąć – zapewnił w środę wicepremier Jacek Sasin.

„Jeśli chodzi o węgiel jest trudno, ale stajemy na głowie, żeby tego węgla nigdzie nie zabrakło i żeby nie zabrakło również energii elektrycznej z (…) węgla produkowanej. Mogę zapewnić, że jesteśmy blisko, aby ten cel osiągnąć” – powiedział w środę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jak mówił, można by przywieźć więcej węgla, ale „porty przyjmą określoną ilość”. Robimy wszystko, żeby w tych portach była sytuacja, która pozwoli, żeby tego węgla jeszcze więcej do Polski przypłynęło” – zapewnił.

Podkreślił, że tam, gdzie pojawią się zyski przedsiębiorstw, tzw. nadmiarowe, będą one wykorzystywane na wsparcie Polaków.

„Żeby w tym trudnym momencie pokazać, że państwo polskie jest solidarne z Polakami, z polskimi rodzinami, nie tylko rząd, nie tylko samorząd. Wielu samorządowców już się w tę akcję włącza. Dziękuję za to, bo to jest taki dowód odpowiedzialności nie tylko za Polskę, ale również za te małe ojczyzny, za Polaków, którzy w tych małych ojczyznach mieszkają” – stwierdził Sasin.

Dodał, że to także dowód odpowiedzialności „państwowych spółek, państwowego przemysłu, który ogranicza i będzie ograniczać swoje różnego rodzaju plany, by te pieniądze wykorzystać na wsparcie dla polskich rodzin” – powiedział Sasin. (PAP)

autorka: Anna Bytniewska

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY