New York
77°
Sunny
5:28 am8:18 pm EDT
10mph
35%
30.04
TueWedThu
72°F
73°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Saudyjski biznesmen kupił bilet na mecz Messiego z Ronaldo za… 2,6 mln dolarów

19.01.2023

Saudyjski magnat nieruchomości kupił bilet na czwartkowy mecz w Rijadzie gwiazd arabskich klubów An-Nassr i Al-Hilal z Paris Saint-Germain za… 2,6 mln dolarów. W drużynie gospodarzy ma zagrać Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a w ekipie gości – Argentyńczyk Lionel Messi.

Aby promować to spotkanie, Turki al-Szejk, doradca dworu królewskiego i szef saudyjskiego organu ds. rozrywki, zorganizował aukcję charytatywną. Stawką był bilet w loży VIP, z możliwością zrobienia wspólnego zdjęcia z zawodnikami i wstępem do szatni.

Aukcja rozpoczęła się od 1 mln saudyjskich riali (266 tys. dolarów), a zakończyła ofertą 10 mln riali (2,6 mln dolarów, czyli 2,4 mln euro), złożoną przez magnata nieruchomości Mushrefa al-Ghamdiego.

Ronaldo został oficjalnie piłkarzem An-Nassr 30 grudnia, a czwartkowy mecz ma być jego debiutem w saudyjskim klubie i jednocześnie kolejnym pojedynkiem z Messim. Obaj są zaliczani do najlepszych piłkarzy w historii. Zdobywcy, odpowiednio, pięciu i siedmiu Złotych Piłek dla najlepszych zawodników roku na świecie grali przeciwko sobie szczególnie często, gdy Portugalczyk bronił barw Realu Madryt, a Argentyńczyk – Barcelony, czyli w latach 2009-18.

Ronaldo związał się z An-Nassr do 2025 roku, a według medialnych spekulacji jego kontrakt opiewa na 200 milionów euro.(PAP)

af/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner