New York
82°
Sunny
5:30 am8:14 pm EDT
5mph
28%
29.83
SatSunMon
79°F
81°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Selfie policjanta z Rittenhouse’em wywołało burzę! Departament odpowiedział internautom

24.08.2022

Zdjęcie policjanta z Teksasu pozującego do selfie z Kyle’em Rittenhouse’em wywołało oburzenie w mediach społecznościowych. Selfie zostało opublikowane na oficjalnej stronie Departamentu Policji w Thralla na Facebooku – podaje Dallas Morning News.

„Rób przystanki, nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać” – brzmi opis postu na Facebooku. „Dzisiaj był to Kyle Rittenhouse, witamy w Teksasie”.

Departament, około 40 mil na północny zachód od Austin, później wyedytował post, w reakcji na wiele nieprzychylnych komentarzu. Duża grupa użytkowników wyraziła niezadowolenie, że zdjęcie z Rittenhousem pojawiło się na oficjalnej stronie Departamentu. „Ok, więc nie ufaj wydziałowi policji w Thralla. Rozumiem” – napisał jeden z użytkowników.

„Musiałem coś przeoczyć, sądzę, że ten młody człowiek został aresztowany, oskarżony, postawiony w stan oskarżenia, a następnie uniewinniony przez ławę przysięgłych. Czy nasz kraj już tak nie działa? Nienawiść w tych komentarzach jest straszna, jeśli masz informacje, które są sprzeczne z tymi, szczerze chciałbym je usłyszeć” – dopisał do postu administrator profilu.

W wieku 17 lat Rittenhouse pojechał ze swojego domu w Illinois do Wisconsin podczas protestu w 2020 roku, który wybuchł po zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez białego policjanta. Uzbrojony w półautomatyczny karabin typu AR chciał pomóc w opanowywaniu zamieszek. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli.

Nastolatek został oskarżony o zabicie dwóch mężczyzn i zranienie trzeciego przy użyciu jego karabinu. W zeszłym roku został uniewinniony, a jego działanie zostało finalnie uznane za samoobronę.

Rittenhouse powiedział niedawno, że planuje przenieść się do Teksasu, aby studiować na Texas A&M University. Po tym, jak uniwersytet przekazał, że nie został przyjęty, poprawił się i powiedział, że planuje uczęszczać do Blinn College, dwuletniego publicznego college’u w Brenham.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner