New York
82°
Sunny
6:15 am7:40 pm EDT
10mph
44%
29.78
TueWedThu
81°F
79°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Sensacja w lidze MLS. Debiutant niespodziewanie pokonał na wyjeździe mistrza kraju

24.02.2025

Debiutująca w amerykańskiej lidze MLS ekipa San Diego FC niespodziewanie pokonała na wyjeździe piłkarskiego mistrza tego kraju Los Angeles Galaxy 2:0 na zakończenie inauguracyjnej kolejki nowego sezonu. Obie bramki zdobył duński skrzydłowy Aders Dreyer.

Mecz poprzedziły ceremonie honorujące obie drużyny: gości powitano jako 30. drużynę ekstraklasy USA, natomiast gospodarze celebrowali rekordowy w MLS szósty tytuł mistrzowski. Później jednak powody do radości mieli już tylko przyjezdni.

Przy pierwszym w historii golu San Diego w tych rozgrywkach asystował Meksykanin Hirving Lozano, mistrz Włoch z Napoli i dwukrotny triumfator holenderskiej ekstraklasy z PSV Eindhoven.

W zespole gospodarzy wystąpili m.in. Niemiec Marco Reus, który przez wiele lat bronił barw Borussii Dortmund, i znany z występów w Southampton czy Schalke 04 Gelsenkirchen Japończyk Maya Yoshida.

LA Galaxy poniosło pierwszą ligową porażkę przed własną publicznością od 21 października 2023 roku.(PAP)

mm/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner