New York
48°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
7mph
28%
30.24
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Skazany na 400 lat za niewinność. Mężczyzna z Florydy opuszcza więzienie po 34 latach odsiadki

16.03.2023
Foto: wiadomosci.com

Sidney Holmes, 57-letni mężczyzna, który został skazany na 400 lat więzienia za napad z bronią w ręku w Broward w 1988 roku, ma zostać uwolniony w poniedziałek po ponad 34 latach za kratkami – podaje NBC Miami.

Planowane zwolnienie następuje w wyniku wniosku Broward State Attorney’s Office Conviction Review Unit.

Według raportów, Holmes skontaktował się z jednostką w listopadzie 2020 roku twierdząc, że jest niewinny w sprawie z 19 czerwca 1988 roku – napadu z bronią w ręku na dwie osoby przed sklepem spożywczym na Northwest 6th Street.

57-latek z Lauderhill został aresztowany w październiku 1988 roku. W 1989 skazano go na 400 lat pozbawienia wolności. Ława przysięgłych uznała go wówczas winnym udziału w napadzie na mężczyznę i kobietę. Holmes miał być ich kierowcą.

Conviction Review Unit przeprowadziła dochodzenie, które wykazało, że winę Holmesa uznano na podstawie niepewnych dowodów, z których głównym miała być trudna do potwierdzenia relacja naocznego świadka zdarzenia. Holmes został błędnie zidentyfikowany przez naocznego świadka na podstawie zdjęć oraz procedury okazania, często stosowanej przez policję w tamtych latach.

Śledczy stwierdzili, że poza rozpoznaniem Holmesa przez naocznego świadka podczas okazania nie było żadnych dowodów, wiążących skazanego z napadem. Wcześniej policjanci mieli pomylić się, błędnie wskazując samochód Holmesa, jako pojazd napastników – auto były łudząco podobne.

Planowo Holmes miał opuścić więzienie w 2232 roku.

Sędzia okręgowy Broward Edward Merrigan podpisał w poniedziałek rano nakaz zatwierdzający wniosek prokuratury stanowej Broward oraz Innocence Project o odrzucenie wyroku Holmesa.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY