New York
70°
Clear
5:32 am8:13 pm EDT
5mph
71%
29.97
ThuFriSat
81°F
86°F
81°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Wywiady

Sling – zawsze tam, gdzie Ty!

18.04.2024

Zachęcam do korzystania z legalnej polskiej telewizji, którą można zamówić dzwoniąc pod numer 800-524-0101 – mówi Rafał Stykowski, prezes firmy RadarSat oraz przedstawiciel firmy Sling TV na Amerykę Północną.

Polacy mieszkający za granicą lubią oglądać filmy, seriale, programy telewizyjne i wiadomości w języku polskim, dlatego są bardzo zainteresowani polską telewizją. Polski pakiet oferuje największy dystrybutor telewizji satelitarnej w USA – Dish Network oraz Sling TV. A Pan jest człowiekiem, który w Ameryce o polskiej telewizji wie wszystko…

Chyba każdy, kto mieszka długo w Ameryce i chciał mieć polską telewizję, musiał się otrzeć o Dish Network. Przez długie lata to była jedyna forma i sposób oglądania polskiej telewizji. Za pomocą satelity był umożliwiony dostęp do siedmiu czy nawet ośmiu polskich kanałów. Przez kolejne lata świat się zmieniał, powstał internet i dzięki temu możemy obecnie tych polskich kanałów telewizyjnych mieć dużo więcej. Dish Network w tym momencie jest w posiadaniu 14 satelitów, jest także właścicielem platformy Sling oraz posiada sieć 5G Boost Mobile. Zdecydowanie jest to korporacyjny gigant, który radzi sobie całkiem nieźle na tym rynku medialnym w Stanach Zjednoczonych.

Coraz więcej osób szuka telewizji, którą można oglądać w dowolnym miejscu. A to właśnie oferuje telewizja Sling.

Tak, decydując się na telewizję Sling nie trzeba już instalować anten satelitarnych na dachach. Dziś wystarczy posiadać internet, ściągnąć aplikację i zainstalować ją na swoim Smart TV lub smartfonie, tablecie. Także wystarczy po prostu mieć telefon, żeby móc telewizję oglądać. Ja często korzystam z telewizji Sling nawet na pokładzie samolotu, bo w każdym samolocie w dzisiejszych czasach jest internet i za pomocą właśnie tego internetu na pokładzie samolotu mogę sobie nadrobić zaległości w oglądaniu różnych programów czy seriali. Co więcej – w Sling możemy się cofać, także jeżeli ktoś nie miał czasu czegoś obejrzeć, to za pomocą właśnie tej funkcji można cofnąć dany program i obejrzeć go od nowa czy kontynuować oglądanie.

Porozmawiajmy o cyfrach. Ile polskich kanałów jest w tej chwili dostępnych na platformie z polskim pakietem?

Mamy 300 kanałów, z czego 25 polskich. Tak więc jest duży wybór do oglądania – każdy na pewno coś ciekawego dla siebie znajdzie. Ja generalnie koncentruję się na programach informacyjnych, ale oczywiście też są programy rozrywkowe, kulinarne czy filmowe. Na Sling możemy znaleźć również wiele kanałów sportowych i muzycznych. Są też kanały dla dzieci, jak Disney i wiele innych, w tym także po polsku.

A co z odbiorem. Wiele osób skarży się, że ich telewizja zacina się, znikają kanały.

Często się tak dzieje, gdy ludzie zamawiają szemrane telewizje gdzieś tam, z Rosji. I mimo że mają najlepszy internet, to ich telewizja i tak będzie się zacinała. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich serwery znajdują się w Rosji. I nie jest ważne, jak szybki będzie domowy internet, bo to nie o niego chodzi. Chodzi o przepustowość tego internetu, który oni mają. Więc jeżeli nie mają szerokiego pasma i przepustowości tego internetu, to telewizja dostarczana przez takie firmy po prostu zacina się. Proszę zwrócić uwagę, że podobnie jak telewizja Sling również nie zacinają się Netflix czy YouTube, bo ich serwery znajdują się USA i nie musimy się obawiać żadnych wirusów ani tego, że ktoś może wykraść dane z naszych stron, gdyż do oglądania pirackiej telewizji używacie tego samego internetu, co na przykład do logowania się do banku.

Zatem podsumujmy – Sling jest jedyną, powtórzmy to po raz kolejny, legalną polską telewizją dostępną w Stanach Zjednoczonych. Z tego co wiem, to Sling liczy około 2 tysięcy kanałów, jeżeli chcielibyśmy wykupić wszystkie. Czy można je w dowolny sposób konfigurować?

Tak, w telewizji Sling to Wy, odbiorcy, wybieracie, co chcecie oglądać i jakie kanały chcecie mieć w swoim pakiecie, oczywiście poza tymi podstawowymi. Jeżeli ważne są dla Was kanały sportowe, to można ich zamówić więcej. Jeżeli Wam zależy na dostępie do serwisów premium, gdzie będą najnowsze produkcje hollywoodzkie, można dokupić tylko te kanały. Ponadto mając aplikację Sling można z dużymi zniżkami korzystać z dodatkowych serwisów.

Ile kosztuje telewizja Sling?

Sling TV można mieć już w domu za jedyne 20 dolarów miesięcznie i tutaj warto jeszcze raz podkreślić, że Sling działa na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Twoja telewizja podróżuje z Tobą, możesz ją oglądać w dowolnym miejscu: na plaży, na rybach, nad jeziorem, w górach.

A na ile czasu trzeba podpisać kontrakt?

Telewizja Sling to telewizja, którą możemy zamawiać z miesiąca na miesiąc. Nie ma żadnego kontraktu.

Nie każdy ma jeszcze w domu smart TV. Czy macie dekodery do odbioru Sling TV i ile takie urządzenie kosztuje?

Dekoder dostajecie za darmo, w prezencie od firmy SlingPol. Wysyłamy go do Was do domu i nie musicie się martwić, że nie macie smart TV czy jakiegokolwiek innego urządzenia, które ma aplikację Sling. Przypomnę tylko, że apkę Sling można znaleźć na wielu urządzeniach, które macie w domu, jak na przykład PlayStation, Xbox, Smart TV, Roku, Amazon Fire Stick, Apple TV.

A jak można zamówić telewizję Sling?

Dzwońcie Państwo po prostu do nas na polską infolinię Sling. Specjalnie dla Was stworzono numer: 800-524-0101. Wystarczy podać kilka prostych danych. Spędzicie z nami może 3-4 minuty i w tym momencie już będziecie mieli dostęp do Sling TV i będziecie mogli ją oglądać tak długo, jak będziecie chcieli.

Drodzy Państwo, zachęcam do korzystania z telewizji Sling – jedynej legalnej polskiej telewizji w Stanach Zjednoczonych. Oferuje ona 300 kanałów, z czego kilkadziesiąt polskich, za jedyne 20 dolarów na miesiąc.

Rozmawiała Magdalena Stefanowicz

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner