New York
43°
Showers in the Vicinity
6:22 am5:52 pm EDT
9mph
87%
30.27
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Opinie i Analizy

Sondaż: 63 proc. badanych uważa, że Grzegorz Braun nie powinien być już posłem

28.12.2023

Większość Polaków (63 proc.) uważa, że poseł Konfederacji Grzegorz Braun, po zgaszeniu chanukowych świec gaśnicą w Sejmie nie powinien być już posłem – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Z sondażu wynika, że większość Polaków uważa, że Grzegorz Braun po zgaszeniu w Sejmie chanukowych świec gaśnicą nie powinien już być posłem. Aż 63 proc. ankietowanych opowiedziało się w badaniu za tym, by polityk stracił sejmowy mandat. 23 proc. badanych jest odmiennego zdania, a 14 proc. wybrało odpowiedź „nie wiem”.

Badanie zostało zrealizowane 17 grudnia 2023 r. metodą CAWI na próbie 1033 dorosłych Polaków.

12 grudnia poseł Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone podczas uroczystości w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej w czasie, gdy obradom przewodniczył wicemarszałek Krzysztof Bosak z Konfederacji. Prowadzenie posiedzenia przejął marszałek Szymon Hołownia, który wykluczył Brauna z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury m.in. o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku.

Grzegorz Braun został też zawieszony w prawach członka klubu Konfederacji, ma również zakaz wystąpień z mównicy sejmowej. Część polityków uważa działania Konfederacji za niewystarczające i domaga się wykluczenia Brauna z klubu Konfederacji. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY