New York
63°
Light Rain
6:46 am6:48 pm EDT
18mph
86%
30.12
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Opinie i Analizy

Sondaż: Obietnice Kaczyńskiego pomogą PiS wygrać wybory

17.05.2023

Czy 800 plus, darmowe leki dla seniorów oraz dzieci i darmowe autostrady pomogą PiS wygrać wybory? 66 proc. Polaków uważa, że tak – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla środowego „Super Expressu”.

W sondażu zadano pytanie: czy uważasz, że ostatnie obietnice złożone przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego pomogą PiS wygrać wybory? W zwycięstwo ugrupowania Kaczyńskiego po konwencji PiS wierzy większość ankietowanych (66 proc., z czego 23 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak” i 43 proc. „raczej tak”).

„Też się z tym zgadzam” – skomentował politolog prof. Kazimierz Kik. „Po pierwsze dlatego, że PiS ma koncepcję podtrzymania państwa opiekuńczego. Po drugie, widać plan na rozwój gospodarczy – przyciągnięcie inwestycji zagranicznych. Widać też pomysł na dostosowanie systemu nauczania do potrzeb gospodarki. To wszystko jest spójną koncepcją na przyszłość” – ocenił politolog.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster. Przeprowadził je 15 maja na próbie 1083 dorosłych Polaków metodą CAWI.(PAP)

kmz/ ann/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY