New York
45°
Clear
7:01 am4:29 pm EST
5mph
59%
30.44
SatSunMon
57°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Opinie i Analizy

Sondaż Reuters/Ipsos: Poparcie Bidena spadło poniżej 40 proc.

07.11.2022

Poparcie dla prezydenta Bidena spadło o jeden punkt do 39 proc. według sondażu Ipsos dla Reutersa, opublikowanym na dzień przed wyborami do Kongresu. To poziom bliski najgorszemu wynikowi Bidena w od początku tych badań.

Według agencji spadek notowań prezydenta potwierdza przewidywania politologów spodziewających się, że Republikanie przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów i być może też nad Senatem we wtorkowych wyborach.

Badanie wskazuje, że największym problemem wskazywanym przez respondentów jest zmagająca się z wysoką inflacją (8,2 proc.) gospodarka, na którą wskazał co trzeci z nich. Kolejnymi są przestępczość i aborcja.

Wynik Bidena jest o 3 punkty wyższy od tego, który zanotował w czerwcu i lipcu, który był dotąd jego najgorszym w sondażach Ipsosa.

Nowe badanie jest mniej więcej zbieżne z wynikami sondaży innych pracowni. Według średniej z ostatnich sondaży opracowanej przez portal FiveThirtyEight, pracę prezydenta pozytywnie ocenia 41,5 proc. wyborców, zaś negatywnie – 53,1 proc.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY