New York
41°
Clear
6:42 am7:18 pm EDT
3mph
32%
30.37
FriSatSun
55°F
68°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Sprawdzimy zarobki, zanim zaczniemy ubiegać się o pracę

02.11.2022

Nowy Jork wprowadził nowe przepisy dotyczące pracowników sektora prywatnego. Pracodawcy mają obowiązek umieszczać informację o wynagrodzeniu we wszystkich ogłoszeniach i ofertach pracy.

Zapisy te gwarantują znacznie większą przejrzystość w kwestii zarobków ze strony pracodawcy. Tym samym są one kluczowym aspektem likwidacji różnic pomiędzy ludźmi różnej płci i koloru skóry.

Pracodawcy muszą zamieścić minimalne i maksymalne wynagrodzenie oferowane na danym stanowisku, zarówno u siebie na stronie, jak i w zewnętrznych portalach ogłoszeniowych i platformach internetowych do poszukiwania pracy. Dotyczy to także ulotek, targów pracy, czy gazet.

Dotyczy to jednak tylko wynagrodzenia podstawowego. O wysokości ubezpieczenia zdrowotnego, ilości czasu wolnego, czy wynagrodzenia za nadgodziny, dowiemy się dopiero bezpośrednio od pracodawcy.

Prawo to dotyczy firm, które zatrudniają co najmniej 4 osoby i przynajmniej jedna z nich pracuje w Nowym Jorku.

Obejmuje ono ogłoszenia o pracę na pełen etat, jak i w niepełnym wymiarze godzin, stażystów, pracowników zdalnych, czy niezależnych wykonawców.

Przepisy dotyczą także firm zlokalizowanych poza miastem, które chcą zamieszczać ogłoszenia o pracę zdalną, która może być wykonywana z dowolnego miejsca w USA, w tym z Nowego Jorku.

Jeśli którakolwiek firma naruszy to prawo, zmuszona będzie do wypłacenia odszkodowania. Kara nie będzie jednak naliczana za pierwszą skargę, jeżeli pracodawca wykaże, że naprawił naruszenie w ciągu 30 dni. W przeciwnym razie otrzyma on karę w wysokości nawet $250,000.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne