New York
46°
Fog
6:49 am7:14 pm EDT
4mph
87%
29.76
MonTueWed
55°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Stadion Narodowy: Ujawniona usterka wyklucza aktywność na stadionie i wokół niego

11.11.2022

Nie jest możliwa jakakolwiek aktywność sportowa ani na Stadionie Narodowym, ani wokół niego, gdyż wykryto wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej – poinformowała w piątek rzeczniczka PGE Małgorzata Bajer. Potwierdziła, że teraz nie jest możliwe rozegranie tam meczu Polska-Chile.

Mecz z Chile nie odbędzie się na PGE Narodowym, gdyż w podczas rutynowych badań wykryto usterkę budowlaną, która uniemożliwia rozegranie spotkania.

Nieoficjalne do niedawna informacje na ten temat potwierdziła w piątek po południu rzeczniczka PGE w rozmowie z TVN 24. Pytana, co to za usterka, Bajer poinformowała, że „podczas standardowego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu wykryto wadę jednego z elementów tej właśnie konstrukcji stalowo-linowej”.

„Zarząd operatora PGE Narodowego, po konsultacji z ekspertami, czyli w tym przypadku z projektantem tej konstrukcji i z wykonawcą konstrukcji dachu, po wyraźnej ich rekomendacji, zdecydował się na ograniczenie działalność, a tak naprawdę zamknięcie działalności operacyjnej stadionu. To znaczy od dzisiaj jakakolwiek aktywność niestety na PGE Narodowym nie jest możliwa” – podała.

Sprecyzowała, że dotyczy to zarówno „dużych wydarzeń całostadionowych, czyli niestety nadchodzącego meczu Polska-Chile, ale także innych wydarzeń typu targi i kongresy czy choćby uprawianie sportów miejskich wokół stadionu”

Rzeczniczka PGE dodała, że przeglądy technicznie na stadionie są organizowane regularnie, a przegląd, który był przeprowadzony w marcu, takich usterek nie wykazał.

Zastrzegła, że nie zna jeszcze szczegółowych wyników ostatniej kontroli ani możliwości ich usunięcia. Przekazała jedynie, że z czwartkowych konsultacji i analiz wynika, że nie jest możliwe normalne funkcjonowanie Stadionu Narodowego.

„W tym momencie trwa jeszcze posiedzenie sztabu kryzysowego. Jest to sytuacja, myślę, dla każdego z nas nowa, niespotykana i niespodziewana przede wszystkim. Proszę też dać czas ekspertom, żeby rzeczywiście dojść, dlaczego do takiej usterki doszło i jaka jest najlepsza droga do tego, żeby tę usterkę jak najszybciej usunąć i żeby przywrócić standardowe funkcjonowanie stadionu” – powiedziała Małgorzata Bajer.

Według nieoficjalnych informacji portalu Interia.pl sparing Polska-Chile odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie (16 listopada), ale na stadionie Legii Warszawa.(PAP)

rud/ joz/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY