New York
75°
Partly Cloudy
5:42 am8:22 pm EDT
7mph
63%
30.04
SunMonTue
88°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Prawo i Finanse

Stan Nowy Jork jako pierwszy w Ameryce wprowadza restrykcje w kopaniu kryptowalut

23.11.2022

Gubernator Kathy Hochul podpisała ustawę tymczasowo ograniczającą kopanie kryptowalut w stanie Nowy Jork z powodu obaw o skażenie środowiska. Operacje te pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej.

Przepisy biorą pod uwagę wpływ technologii na klimat. Wprowadzają dwuletnie moratorium na wydawanie pozwoleń środowiskowych wykorzystującym paliwa kopalne elektrowniom, z których prąd wykorzystywany jest do kopania kryptowalut.

„Jest to kluczowy i pierwszy tego rodzaju w kraju krok dla dobra Nowego Jorku, podczas gdy pracujemy nad rozwiązaniem globalnego kryzysu klimatycznego” – argumentowała we wtorek Hochul.

Kopanie kryptowalut to proces polegający na przeprowadzaniu lub implementowaniu złożonych obliczeń matematycznych w celu weryfikowania transakcji. Technologia ta, stosowana w obsłudze bitcoina i innych kryptowalutach, wymaga dużych ilości energii.

Według autorów ustawy kopanie kryptowalut utrudnia osiągnięcie przez stan Nowy Jork sformułowanych celów w zakresie ochrony środowiska.

Nowy Jork jest pierwszym stanem w Ameryce, który wprowadził takie restrykcje. Uchwaliła je w czerwcu legislatura stanowa i przekazała we wtorek Hochul, która natychmiast podpisała dokument.

Stowarzyszenie handlowe kryptowalut (DCC) wyraziło rozczarowanie decyzją Hochul.

„Do tej pory żadna inna branża w stanie nie została w taki sposób zepchnięta na boczny tor za zużycie energii” – przekazało DCC na Twitterze.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner