New York
79°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
5mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
70°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Stojące na Brooklynie i Manhattanie ciężarówki z marihuaną skonfiskowane

08.09.2022

Na Manhattan i Brooklyn wyjechało ponad dwadzieścia holowników. Każdemu z nich towarzyszyły trzy pojazdy z Biura Szeryfa Nowego Jorku. Zostały one oddelegowane, by odholować ciężarówki z marihuaną.

Akcja została zorganizowana przez skargi społeczności, która żaliła się na niewłaściwie zaparkowane pojazdy z konopiami. Pojawiały się one w momencie, kiedy ciężarówka długo stała w jednym miejscu, blokując kilka miejsc.

Póki co nie wiadomo ile dokładnie pojazdów zostało odholowanych. Trafiły one na Brooklyn Navy Yard.

Wśród nich jest m.in. Uncle Budd’s, która zaparkowana była przy 56 ulicy i Eighth Avenue. W tym przypadku jednak zatrzymanie było związane ze sprzedażą narkotyków i brakiem rejestracji biznesu. Okazało się jednak, że ciężarówka nie sprzedaje nielegalnych produktów, a jej właściciel otrzymał jedynie mandat w wysokości około $1,000.

Nie wiadomo również, czy którakolwiek z zatrzymanych ciężarówek jest związana z Weed World Candies, firmą sprzedającą produkty CBD, której 12 pojazdów zostało odholowanych w połowie czerwca, w związku z zaległymi mandatami opiewającymi na kwotę $500,000.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY