New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Stowarzyszenie chce podwoić cel transformacji energetycznej Nowego Jorku. 20 GW w energii słonecznej do 2035 roku

26.06.2024

Nowojorskie Stowarzyszenie Przemysłu Energetyki Słonecznej (New York Solar Energy Industries Association, NYSEIA) wystosowało specjalny list do gubernator Kathy Hochul, w którym domaga się zwiększenia dwukrotnie stanowego celu dot. zainstalowanej mocy rozproszonych ogniw fotowoltaicznych.

NYSEIA apeluje do gubernator o stworzenie warunków pod zwiększenie gęstości domowych farm fotowoltaicznych, które są instalowane najczęściej na dachach budynków jednorodzinnych.

Zgodnie z obecną strategią klimatyczną stanu Nowy Jork, do 2030 r. stan ten ma osiągnąć poziom produkcji 10 GW energii słonecznej od samych prosumentów. NYSEIA wezwała do podwojenia tego celu z terminem do 2035 roku.

NYSEIA przewiduje, że osiągnięcie tego celu przyniosłoby 50 mld USD łącznych oszczędności brutto na rachunkach za energię elektryczną; 3 do 4 mld USD przychodów dla właścicieli gruntów wiejskich, gmin i okręgów szkolnych; oraz wsparcie dodatkowych 15 000 miejsc pracy w branży solarnej.

Nowy Jork jest liderem w rozproszonej energetyce słonecznej. Około 90% zainstalowanej mocy słonecznej w tym stanie jest rozproszone, co stanowi znacznie wyższy odsetek niż w stanach o dużym nasyceniu energią słoneczną, takich jak Kalifornia i Teksas, które intensywnie inwestowały raczej w duże, scentralizowane projekty na skalę przemysłową.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner