New York
46°
Mostly Cloudy
6:59 am4:29 pm EST
9mph
52%
29.87
ThuFriSat
45°F
48°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Strzelanina w hotelu w Poughkeepsie

04.10.2022

Dwaj mężczyźni zatrzymani w związku ze strzelaniną w hotelu w Poughkeepsie, do której doszło w niedzielę, mogli być zamieszani w inny napad i morderstwo.

Zatrzymani to Roy Johnson Jr. i Devin Taylor. To właśnie Johnson miał otworzyć ogień w Courtyard Marriott i został już oskarżony o morderstwo. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania broni. Obaj byli już wcześniej skazani.

Strzelec opróżnił w hotelowym lobby cały magazynek. Z ustaleń policji wynika, że padło około 30 strzałów. Broń znaleziono na dachu samochodu, którym próbowali odjechać mężczyźni. W hotelowym pokoju, który dzielili podejrzani, znaleziono drugą broń, tzw. ghost gun.

Śledztwo wykazało, że napastnik wyszedł rano z pokoju, by napić się kawy. Wdał się wówczas w kłótnię z personelem hotelu, po czym oddał strzały. Jednak z kul przypadkowo ugodziła mężczyznę. Ofiara to Paul Kutz, księgowy i ojciec, pochodzący z East Northport na Long Island.

Sąd nie zgodził się na wyznaczenie kaucji w sprawie Johnsona. Taylor może opuścić areszt po wpłaceniu miliona dolarów. Obaj mężczyźni mają stawić się w sądzie w piątek.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY