New York
37°
Cloudy
6:58 am4:30 pm EST
10mph
37%
30.07
ThuFriSat
52°F
50°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Ameryka

Studia lub szkoła średnia za granicą, nauka w jednym z europejskich krajów, Kanadzie lub USA? Jak zaplanować edukację za granicą, jak uzyskać stypendium, przejść przez procedury i jaką uczelnię wybrać?

27.09.2023

Odpowiedź można znaleźć podczas Targów Edukacji Zagranicznej na które Baltic Council for International Education zaprasza:

7 października – Warszawa, Hotel Novotel Warszawa Centrum (pod honorowym patronatem Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie)

9 października – Wrocław, Hotel Mercure Wroclaw Centrum

10 października – Poznań, Andersia Hotel and Spa Poznań (pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania)

w godzinach 10.00-17.00. Wstęp na targi jest bezpłatny, organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację tutaj.

„Edukacja za granicą, w każdej formie – czy to na poziomie uniwersyteckim, szkoły średniej czy wyjazdu na kurs językowy – jest dostępna dla wszystkich – mówi Adam Dziedzic, dyrektor Baltic Council w Polsce. – Przykładowo, w krajach skandynawskich studiujemy za darmo, w Holandii mamy bardzo przystępne czesne i ponad 2500 kierunków po angielsku. Podobnie sytuacja wygląda w Irlandii czy Niemczech. Najlepsze uczelnie na świecie, czyli te w Wielkiej Brytanii oferują coraz nowsze formy finansowania studiów i programy stypendialne. Od kierunków artystycznych przez inżynierię czy prawo albo stosunki międzynarodowe i zarządzanie – każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta zagranicznych uczelni jest niebywale bogata a nauka polega przede wszystkim na łączeniu teorii z praktyką. Jako absolwent jednej z holenderskich uczelni, polecam taką przygodę każdemu a Targi Edukacji Zagranicznej do idealna okazja by zrobić ten pierwszy krok” – dodaje Adam Dziedzic.

Jednego dnia, w jednym miejscu kilkadziesiąt uniwersytetów, szkół średnich i organizatorów kursów językowych zaprezentuje swoje oferty edukacyjne – wydarzenie jest skierowane do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych edukacją za granicą. Każdy będzie miał możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami szkół i uczelni i uzyskania informacji z pierwszej ręki.

Na targach będzie można spotkać przedstawicieli i absolwentów szkół z różnych zakątków świata. Polskę odwiedzą między innymi przedstawiciele University of St Andrew’s, brytyjskiej uczelni uznawanej za jedną z najlepszych na całym świecie, czy University College London, która wśród absolwentów i obecnych oraz byłych pracowników posiada aż 30 laureatów Nagrody Nobla. Przybędzie również holenderska politechnika, uznawana za jedną z najbardziej renomowanych na świecie. Organizatorzy zapraszają, do udziału w targach i skorzystania z okazji do rozmów z reprezentantami placówek edukacyjnych z krajów takich jak Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Włochy, Francja, Szwecja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Kanada i USA.

Podsumowując, podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać informacje na temat:

– Studiów zagranicznych, w tym oferty uniwersytetów, politechnik i uczelni biznesowych, obejmujące zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o dostępnych kierunkach, procesie aplikacji, kosztach nauki oraz dostępnych stypendiach.

– Zagranicznych szkół średnich, w tym prywatnych placówek, tradycyjnych szkół z internatem, międzynarodowych szkół oraz college’ów, które oferują różnorodne programy edukacyjne, takie jak matura brytyjska A-level czy matura IB.

– Kursach i obozach językowych, dostępnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

– Wyjazdach językowych dla menedżerów i kadry kierowniczej, obejmujących zarówno kursy ogólne, jak i intensywne oraz dedykowane określonym dziedzinom tematycznym.

Rejestracja na targi tutaj.

Źródło informacji: Baltic Council for International Education

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00