New York
52°
Clear
6:58 am5:21 pm EST
7mph
36%
30.26
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Świąteczne posiłki będą w tym roku znacznie droższe

20.12.2022

Z najnowszych badań wynika, że posiłki świąteczne pochłoną w tym roku znacznie większą część naszego budżetu. Kosztować nas one będą o 16,4% więcej niż rok temu.

Według danych Datasembly, koszyk produktów na świąteczny obiad, kosztował będzie w tym roku średnio $60,29.

W swojej analizie Datasembly przeanalizowało różnice w cenach 13 produktów w czterech najpopularniejszych sklepach – Albertsons, Kroger, Target i Walmart. Ceny wszystkich produktów wzrosły, ale to jak bardzo podrożały, zależy od ich kategorii.

Pod uwagę brano ceny nadzienia, kukurydzy, zielonej fasolki, szarlotki, kremu do ciasta, masła, sosu żurawinowego, szynki z kością, ajerkoniaku, herbatników, ziemniaków, indyka, czy sosu do mięs.

Według analizy, herbatniki zdrożały najbardziej, bo aż o 47,7%. Tuż za nimi uplasowały się masło i ziemniaki, których ceny wzrosły odpowiednio o 38% i 32,6%.

Najmniejszy wzrost odnotowano w kwestii indyka – 6,3%.

Coraz droższe są również prezenty, którymi chcemy obdarować najbliższych. Według sondażu przeprowadzonego przez AP-NORC Center for Public Affairs Research, 57% dorosłych Amerykanów wskazało, że w tym roku było im „trudniej” zakupić wszystkie prezenty. Tylko 2% stwierdziło, że było to łatwiejsze.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY