New York
46°
Cloudy
6:09 am7:40 pm EDT
6mph
77%
30.16
SatSunMon
68°F
61°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Świątek wyróżniona przez francuski dziennik „L’Equipe”

05.01.2023

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek została wyróżniona przez francuski dziennik sportowy „L’Equipe” tytułem „Mistrzyni mistrzyń”, honorującym najlepszą sportsmenkę 2022 roku. Wyprzedziła holenderską kolarkę Annemiek Van Vleuten i jamajską sprinterkę Shelly-Ann Fraser.

Tenisistka z Raszyna jest pierwszą Polką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. Dołączyła tym samym do największych gwiazd światowego sportu. Na liście laureatów znajdują się m.in. Diego Maradona, Serena Williams, Lionel Messi czy Rafael Nadal.

Nagrodę „Championne des championnes” redakcja „L’Equipe” przyznaje od 1975 roku. To statuetka, którą otrzymuje najlepszy sportowiec każdego roku kalendarzowego. Przed 11 laty wprowadzono podział na obie płci.

W uzasadnieniu wyboru napisano: „Patrząc na sezon Igi Świątek, widzi się historię jej ośmiu tytułów, dwie koronacje wielkoszlemowe (Roland Garros i US Open), wspomina jej niezmąconą niczym solidność, ale także statystyki – szaloną serię 37 zwycięstw, tylko 9 porażek i 11085 punktów w rankingu WTA”.

W piątek w Sydney Świątek wystąpi w reprezentacji Polski w półfinałowym meczu United Cup z drużyną USA. Rozgrywki zespołów narodowych, które tworzą kobiety i mężczyźni, to nowa impreza w międzynarodowym kalendarzu WTA i ATP.(PAP)

cegl/ pp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner