New York
59°
Clear
6:49 am7:14 pm EDT
7mph
23%
29.99
MonTueWed
55°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

Szef NATO: Polska zareagowała w sposób wyważony i skoordynowany

16.11.2022

Polska zareagowała w sposób wyważony i skoordynowany na eksplozję w Przewodowie – powiedział w środę na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

“Sojusznicy NATO i Polska zareagowali w spokojny i skoordynowany sposób. Koordynujemy nasze reakcje, rozmawialiśmy ze sobą wczoraj (wtorek – PAP) wieczorem” – powiedział Stoltenberg.

“Koordynacja, wymiana informacji, wyważone reakcje i sygnał, że musimy ustalić fakty zanim wyciągniemy ostateczne wnioski nt. eksplozji w Polsce – to wszystko pokazuje, że sojusznicy NATO odpowiedzieli w rozsądny i odpowiedzialny sposób. Należy rozumieć, że reagowanie na takie sytuacje, to umiejętność znalezienia równowagi między zdecydowaniem i szybkością a spokojem i unikaniem niepotrzebnej eskalacji” – dodał sekretarz generalny Sojuszu. (PAP)

Stoltenberg: Rosja musi wreszcie przerwać tę wojnę

Rosja musi wreszcie przerwać tę wojnę – powiedział w środę na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Zastrzegł też, że NATO nie ma wskazań, że Rosja przygotowuje ofensywne działania militarne wobec NATO.

Sekretarz generalny Sojuszu zapewnił, że wśród członków NATO panuje zgoda, że należy zachować czujność, spokój i ścisłą koordynację. (PAP)

asc/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY