New York
34°
Clear
7:06 am4:28 pm EST
5mph
53%
30.07
FriSatSun
48°F
57°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

TCS – Kubacki: dedykuję ten sukces żonie i córce

06.01.2023

„Dedykuję ten sukces żonie i córce. Dziękuję im za to, że były dzielne” – powiedział na antenie Eurosportu Dawid Kubacki, drugi zawodnik 71. Turnieju Czterech Skoczni, który w piątek drugi raz został ojcem. Jego córka Maja przyszła na świat nad ranem.

„Było dużo emocji. Trudno je opisać. Choć już je przeżywałem, to one uderzają w człowieka. Czułem to w tym konkursie. Starałem się skoncentrować na tym, co miałem do zrobienia na skoczni. Czasami są jednak rzeczy ważniejsze od skakania” – przyznał Kubacki.

Jego pierwsza córka Zuzanna również przyszła na świat podczas Turnieju Czterech Skoczni – 29 grudnia 2019 roku.

„Byłem dobrej myśli, że wszystko będzie w porządku. Tak się skończyło. Z tego jestem zadowolony. Bardzo się cieszę, że żona była dzielna. Mimo wszystko pozwoliła mi tu przyjechać i startować. Z tego powodu należą się jej gratulacje. Za ten trud, który przecierpiała aż do dnia dzisiejszego oraz trud, który jeszcze przed nami” – stwierdził.

Kubacki zajął trzecie miejsce w Bischofshofen. W piątek wyprzedzili go Norweg Halvor Egner Granerud i Słoweniec Anze Lanisek.

„Nie mogłem się dziś dobrze skoncentrować. Wiem, że te skoki nie były idealne. Ten w drugiej serii był lepszy. Jednak w takim dniu jak dzisiaj skoki schodzą na drugi plan. Mimo wszystko sądzę, że dobrze sobie poradziłem. Jest kolejne podium. Rewelacja” – ocenił.

„Mimo wszystko jestem zadowolony, że pokazałem się z tak dobrej strony, wylądowałem na podium i byłem drugi w turnieju” – dodał.

Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni w 2020 roku, ale tym razem musiał uznać wyższość Graneruda.

„Żona trzyma teraz w rękach złotego aniołka. To mi dzisiaj wystarczy. Złotego orła już mam z poprzednich lat. Myślę, że to co się dzisiaj stało jest lepsze” – odparł.

Kubacki ósmy raz z rzędu stanął na podium i z dorobkiem 930 pkt jest liderem Pucharu Świata. Drugi Lanisek ma 822 pkt, a trzeci Granerud – 796.

„To nawet nie jest półmetek sezonu. Jeszcze sporo pracy przed nami. Teraz mamy kilka dni na to, żeby wrócić do domu, zregenerować się i spędzić czas z rodziną” – zakończył.(PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00