New York
45°
Mostly Cloudy
6:45 am7:16 pm EDT
8mph
83%
29.94
WedThuFri
54°F
48°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura

Tę wystawę warto zobaczyć

25.02.2023
Aleksandra K. Nowak, organizatorka wystawy (szósta od lewej) przedstawia artystów, którzy prezentują swoje obrazy (od lewej): Marcin Pisarczyk z córką Emilią, Marta Michalak, Maria Ambroziewicz-Natoli, Magdalena Majerowicz-Lupiński, Iwona Czajkowski, Małgorzata Chromiński, Lucyna Filipiak, Justyna Suric, Ella Wojczak – za córkę Olgę i Małgorzata Gąsienica-Małek ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

W MM Art Studio w Wallington, NJ w sobotę, 18 lutego wieczorem, miał miejsce wernisaż obrazów kilkunastu polonijnych artystów. Przewodnią tematyką prac jest przyroda i krajobrazy, ale są też portrety. Wystawę można oglądać do 3 marca.

Janusz M. Szlechta

Inicjatorką i główną organizatorką tej wystawy była znakomita malarka i propagatorka dobrej sztuki Aleksandra K. Nowak. Wspierała ją właścicielka MM Art Studio Magdalena Majerowicz-Lupiński.

Obrazy artystek: z lewej strony – Jolanty Krzanowskiej, w środku – Lucyny Filipiak, z prawej – Lucyny Wawrzaszek

Swoje obrazy zaprezentowali artyści, którzy zaprzyjaźnili się ze sztuką i opanowali tajniki jej kreowania w szkole prowadzonej przez Aleksandrę Katarzynę Nowak. Ta świetna malarka przez 25 lat była dyrektorem Skulski Art Gallery w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ i prowadziła tam szkołę malarstwa. Zaraziła sztuką wiele osob, które teraz realizują swoje marzenia. Swoje obrazy na wystawie prezentują: Małgorzata Chromiński, Iwona Czajkowski, Lucyna Filipiak, Małgorzata Gąsienica-Małek, Aneta Wróbel, Jolanta Krzanowska, Michelle Legiec, Magdalena Majerowicz, Marta Michalak, Maria Ambroziewicz-Natoli, Marcin Pisarczyk i jego córka Emilia, Margaret Smolarski, Justyna Suric, Krystyna Szwarc, Lucyna Wawrzaszek i Olga Wojczak. Kilku pań, niestety, nie było na wernisażu. W większości są to obrazy olejne, ale jest też kilka akwarel i kilkanaście pasteli.

Aneta Wróbel na tle swoich obrazów z córką Alexandrą. Po raz pierwszy pokazała efekty swojej pracy twórczej

Po raz pierwszy zaprezentowały swoje obrazy, niedawno namalowane, Aneta Wróbel i Krystyna Szwarc. Mamę Anetę Wróbel podczas wernisażu wspierała 15-letnia córka Alexandra. Wśród obrazów Magdaleny Majerowicz-Lupiński wybija się portret młodej kobiety. Przez wielu był kojarzony z artystką, bo jest bardzo podobna do kobiety na obrazie. Potem przyznała, że jest to autoportret.

Panie Aleksandra K. Nowak i Magdalena Majerowicz-Lupiński (w środku), jako wyraz wdzięczności za ich pracę, otrzymały piękne kwiaty, które własnoręcznie przygotowała i wręczyła im Aneta Wróbel

Po prezentacji artystów, był czas na lampkę wina, przekąski i dyskusję. Wernisaż przyciągnął dużą liczbę miłośników sztuki, więc było wielu chętnych do rozmów z artystami o ich twórczości oraz do wspólnych zdjęć.

Obrazy Marty Michalak

Wystawę można oglądać do 3 marca. Adres galerii:

MM Art Studio, 111 Lester Avenue, Wallington, NJ 07057.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne