New York
75°
Fair
5:46 am8:19 pm EDT
5mph
79%
30.07
ThuFriSat
84°F
86°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura

TEATR KWADRAT ROZBAWIŁ POLONIĘ

15.09.2022
Vera Berthold (Agnieszka Sienkiewicz – druga od lewej) poprosiła mecenas Arlettę Wildgruber (Ilona Chojnowska – pierwsza z lewej) o przeprowadzenie rozwodu z mężem Thomasem (Paweł Małaszyński, pierwszy z prawej). Bronił go adwokat i przyjaciel domu Marcus Knoser (Andrzej Andrzejewski) ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

Tribeca Performing Arts Center na Manhattanie zapełnił się w niedzielę, 11 września, Polakami. Miłośnicy teatru przyszli na spektakl „Małżeństwo do poprawki“, który zaprezentowali aktorzy warszawskiego Teatru Kwadrat.

Ile lat facet może spędzić z jedną kobietą? Pięć? Dziesięć? A może jednak więcej? Czy można wierzyć w miłość do grobowej deski? On i ona przeżywają wspólnie wzloty i upadki, sukcesy i porażki, chwile radości i załamania. Coraz częściej dochodzi do awantur. Bycie razem doprowadza do znudzenia i zniechęcenia. Mają siebie dość. On zakochany w sobie… Ona już go nie kocha i… chce rozwodu.

Odmieniony po nieszczęśliwym wypadku Thomas Berhold (Paweł Małaszyński) wyznaje żonie Verze (Agnieszka Sienkiewicz),
że nie wyobraża sobie bez niej życia

Czy można poprawić małżeństwo? Okazuje się, że… można.  „Małżeństwo do poprawki“ to naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia kryminalna autorstwa Michaela Englera. Wyreżyserował ją Andrzej Nejman, kierownik artystyczny Teatru Kwadrat w Warszawie. O choreografię zadbał Stefano Terrazzino.

Sztuka podbiła stolicę Polski, więc dobrze się stało, że artyści zdecydowali się pokazać ją również w Nowym Jorku. W sobotę, 10 września, rodacy mieli okazję obejrzeć ją również w Plainville, w Connecticut.

Widzowie szczelnie wypełnili salę w Tribeca Performing Arts Center

W spektalu wystąpiło czworo wspaniałych aktorów. Paweł Małaszyński zagrał Thomasa Berholda, pisarza cieszących się ogromnym powodzeniem kryminałów, a Agnieszka Sienkiewicz – jego żonę Verę. Andrzej Andrzejewski wcielił się w rolę adwokata Marcusa Knosera, przyjaciela małżonków. Ilona Chojnowska zagrała adwokatkę Arlettę Wildgruber, którą Vera Berhold poprosiła o przeprowadzenie rozwodu.

Na zakończenie spektaklu aktorzy pożegnali się z widzami (od lewej): adwokatka Arlette Wildgruber (Ilona Chojnowska), Thomas Berhold (Paweł Małaszyński), Vera Berthold (Agnieszka Sienkiewicz) i Marcus Knoser (Andrzej Andrzejewski)

Spektakl z pewnością podobał się wszystkim. Aktorzy otrzymali ogromne brawa za wspaniałą grę. Nie tylko bowiem rozbawili widzów, ale też skłonili wielu do przemyślenia różnych sytuacji mających miejsce w ich małżeństwach.

JMS

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner