New York
43°
Cloudy
7:11 am5:05 pm EST
12mph
47%
29.81
FriSatSun
43°F
50°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Teksas dostarczył kolejnych migrantów do Filadelfii. Wysiedli z autokaru w koszulkach i szortach

27.11.2022

Po zwycięskich wyborach midterm Greg Abbott kontynuuje swój program relokacji migrantów z Teksasu do tzw. miast-sanktuariów. Znów padło na Filadelfię, która niedawno stała się kolejnym miastem, zarządzanym przez Demokratów, które stało się celem podróży relokacyjnych. Teksas posłał do największego miasta w Pensylwanii dwa autobusy pełne nielegalnych imigrantów.

Według obecnego stanu – jak podaje Daily Mail – gubernator Greg Abbott, w ramach Operacji Lone Star, przetransportował autobusami z Teksasu do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Filadelfii i Chicago ponad 10 000 nielegalnych imigrantów.

Ostatni transport migrantów dotarł do Filadelfii pomiędzy 6 a 8 rano w sobotę. Jak podaje NBC Philadelphia, autobusy przewoziły 72 osoby.

Z autokarów, które zatrzymały się na stacji 30th Street wysiadły dziesiątki migrantów, którzy – jak zauważyli dziennikarze – nie byli przygotowani na dość niską temperaturę, panującą obecnie w Filadelfii, wynoszącej zaledwie 40 stopni. Niektórzy przyjechali w szortach i t-shirtach.

Migranci pochodzą z Kolumbii, Nikaragui i Dominikany, jak twierdzi Emilio Buitrago z grupy Casa de Venezuela, która pomaga osobom ubiegającym się o azyl.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY