New York
52°
Clear
6:58 am5:21 pm EST
7mph
36%
30.26
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Tenisista Nadal będzie pauzował od sześciu do ośmiu tygodni

19.01.2023

Wicelider światowego rankingu tenisistów Rafael Nadal, który w środę odpadł w 2. rundzie wielkoszlemowego Australian Open, z powodu kontuzji będzie pauzował od sześciu do ośmiu tygodni. „Teraz czas na odpoczynek od sportu i fizjoterapię” – przekazał Hiszpan.

36-letni zawodnik z Majorki ogłosił w mediach społecznościowych, że badanie wykazało uszkodzenie drugiego stopnia mięśnia biodrowo-lędźwiowego, który w największym stopniu odpowiada za zginanie i obracanie stawu biodrowego oraz odpowiada za bieganie i chodzenie.

Po tym, jak w środę przegrał z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem 4:6, 4:6, 5:7 w 2. rundzie Australian Open nie chciał się wypowiadać na temat swojej przyszłości, ale wskazał, że dużą część kariery poświęcił na walkę z kontuzjami, co jest męczące i frustrujące.

Wspomniał też, że jeśli obecny uraz biodra wymagałby dłuższej przerwy, to wtedy pojawi się duży znak zapytania, jeśli chodzi o kontynuację kariery.

„Po kolejnej długiej przerwie będzie bardzo trudno o powrót” – powiedział 22-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych.

Przekazana w czwartek diagnoza daje Hiszpanowi nadzieje na start w jego ulubionym turnieju – French Open, który rozpocznie się 28 maja. W Paryżu Nadal zwyciężył już 14-krotnie.(PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY