Najbardziej na skutek tornad ucierpiały miasto Powderly Teksasie i Idabel w Oklahomie – obie miejscowości leżą blisko siebie i blisko granicy pomiędzy oboma stanami. Idabel znajduje się w McCurtain County w stanie Oklahoma, w południowo-wschodniej części stanu. Potwierdzono tam jedną ofiarę śmiertelną. Tornado zniszczyło tam kościół, przychodnię lekarską i szkołę.
„Po południowej i wschodniej stronie Idabel doszło do całkowitej destrukcji” – powiedział Steven Carter, koordynator ds. zarządzania kryzysowego w powiecie McCurtain.
Keli Cain ze stanowego biura zarządzania kryzysowego przekazała, że co najmniej trzy inne powiaty również zostały dotknięte burzami, które spowodowały liczne powodzie.
Władze teksańskiego Lamar Country poinformowały, że na terenie powiatu zniszczonych zostało co najmniej 50 domów. 10 osób przetransportowano do szpital, w tym dwie w stanie krytycznym.
Sędzia Brandon Bell County w Teksasie poinformował z kolei o dwóch tuzinach rannych w tym powiecie. Tornado przeszło tam przez miejscowości Hopewell, Caviness, Beaver Creek i Powderly – to ostatnie zostało dotknięte najbardziej. „To naprawdę bolesny widok” – powiedział szef ochotniczej straży pożarnej w Powerdly Randi Johnson.
Co najmniej pięć innych tornad zostało potwierdzonych wzdłuż wybrzeża Missisipi i Alabamy.
Red. JŁ