New York
75°
Cloudy
5:43 am8:21 pm EDT
5mph
69%
30.04
MonTueWed
82°F
84°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Trener Santos: Błaszczykowski wystąpi z opaską kapitana

15.06.2023

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos zapowiedział, że w meczu towarzyskim z Niemcami – na swoje pożegnanie z kadrą – Jakub Błaszczykowski wystąpi z opaską kapitana. Jak dodał, na razie nie wiadomo jeszcze, jak długo zagra w piątek w Warszawie.

Błaszczykowski, który niedawno wrócił do gry po ciężkiej kontuzji, po raz 109. założy koszulkę z orłem na piersi. W historii polskiego futbolu więcej meczów w kadrze zaliczył tylko Robert Lewandowski – 140.

Jeszcze niedawno Santos zapowiadał, że doświadczony pomocnik zagra prawdopodobnie 16 minut, bo taki numer nosił na koszulce w kadrze, ale – jak się okazuje – to jeszcze nie jest przesądzone.

„To sam Kuba zdecyduje, ja nie chcę rozstrzygać za niego. On jest wielkim profesjonalistą. Porozmawiamy jeszcze i do niego należy decyzja. Trenował wczoraj, dzisiaj również będzie ćwiczył z kadrą. Długość jego występu zależy od tego, jak się będzie czuć. Trudno na razie to ustalić” – przyznał Santos podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Jak jednak dodał, na pewno Błaszczykowski zagra z opaską kapitana.

„W takim meczu to jest normalne, że będzie reprezentować kraj jako kapitan” – podkreślił selekcjoner.

Początek piątkowego meczu na PGE Narodowym o godz. 20.45. (PAP)

bia/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner