New York
36°
Partly Cloudy
6:34 am5:43 pm EST
11mph
62%
30.1
TueWedThu
55°F
63°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Trump chce odbić Demokratom Nowy Jork. Ma sposób na czarnych wyborców

16.12.2023

Donald Trump może podjąć się chytrego planu odwrócenia Nowego Jorku na stronę Republikanów. Jak dowiedział się The Post – były prezydent prowadzi rozmowy w celu zorganizowania wiecu wyborczego na Bronksie, aby przekonać do swojej kandydatury czarnych wyborców i tym sposobem zmienić kolor Empire State z niebieskiego na czerwień.

Trump miał prowadzić zaawansowaną dyskusję z prezesem New York Young Republican Gavinem Waxem, który podsunął byłemu prezydentowi pomysł organizacji na Bronksie wiecu wyborczego.

„Powiedział, że podoba mu się ten pomysł i chce, aby klub go poprowadził. Powiedziałem, że mamy duży klub latynoski i duży klub czarnoskórych, którzy mogliby przewodzić” – relacjonował Wax.

„Pomyślałem, że powinien po prostu przejść się w górę iw  dół Grand Concourse i zobaczyć, co się stanie” – dodał.

Wax powiedział w rozmowie z The Post, że takie wydarzenie powinno się odbyć w czasie właściwej kampanii prezydenckiej w 2024 roku. Prezes New York Young Republican zakłada, że Trump z łatwością poradzi sobie z prawyborami Republikanów. Swpój pomysł – jak zdradził – inspirował wizytą prezydenta Ronalda Reagana w Nowym Jorku, w 1980 roku. W tym samym roku Reagan wygrał Nowy Jork i swoją pierwszą kadencję.

Według relacji Waxa Trump wydawał się być rozentuzjazmowany pomysłem. „Zdobędziemy Nowy Jork” – powiedział podczas kolacji.

„Wierzę, że mamy wielką szansę… Z setkami tysięcy ludzi żyjących na chodnikach i ulicach oraz nielegalnymi cudzoziemcami najeżdżającymi nasze miasto i stan, jak nikt nie myślał, że to możliwe” – dodał.

Trump pokłada duże nadzieje w pozyskanie elektoratu czarnych. Były prezydent może wykorzystać rosnące rozczarowanie tej grupy Demokratami oraz swoją własną popularność wśród czarnych raperów, którzy mają duży wpływ na kulturę Afroamerykanów.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY