New York
59°
Cloudy
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
49%
30.04
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Trump: FBI to okrutne potwory kontrolowane przez radykalną lewicę

04.09.2022

FBI i ministerstwo sprawiedliwości USA stały się wściekłymi potworami, kontrolowanymi przez drani z radykalnej lewicy – powiedział w sobotę były prezydent Donald Trump podczas pierwszego wiecu od rewizji w jego domu. Zagroził też, że „bezprawne” działania śledczych spotkają się z reakcją, jakiej nigdy nie widziano.

Były prezydent poświęcił krytyce śledztwa w jego sprawie wiele miejsca w ponad dwugodzinnej przemowie w Wilkes-Barre w Pensylwanii, miejscowości znajdującej się tuż obok rodzinnego miasta Joe Bidena, Scranton.

„To rażące nadużycie prawa sprowokuje reakcję, jakiej nikt nigdy nie widział” – powiedział Trump. Zarzucił FBI, że podczas rewizji w jego posiadłości przeszukali pokój jego żony Melanii, a także przeprowadzili „głębokie, brzydkie przeszukanie” pokoju jego 16-letniego syna Barrona.

„FBI i Departament Sprawiedliwości stały się wściekłymi potworami, kontrolowanymi przez drani z radykalnej lewicy, prawników i media, które mówią im, co robić i kiedy. Próbują mnie uciszyć i co ważniejsze, próbują się uciszyć was” – mówił Trump.

Odnosząc się do niedawnego przemówienia prezydenta Bidena, który oskarżył Trumpa i jego ruch o zagrażanie fundamentom demokracji poprzez negowanie wyników wyborów, Trump ocenił, że była to „najwścieklejsza, najbardziej nienawistna i dzieląca mowa wygłoszona przez amerykańskiego prezydenta”. Jednocześnie podtrzymał swoje twierdzenia, że wybory 2020 r. zostały sfałszowane.

„Na naszych oczach nasz ukochany kraj jest przejmowany przez ludzi, którzy przekształcali demokracje w dyktatury, a ostatecznie w ruiny” – ogłosił Trump.

Mówiąc o wojnie na Ukrainie, były prezydent stwierdził, że gdyby pozostał u władzy, Rosja nie odważyłaby się napaść na Kijów.

„Wiecie, właśnie wysłaliśmy kolejne 13 miliardów dolarów Ukrainie, co oznacza że jesteśmy blisko 80 miliardów” – mówił Trump. W reakcji na buczenie jego fanów dodał: „Cóż, to złości mnie bardziej z innego powodu: to nigdy by się nie zdarzyło przedtem. On [Putin] by tego nie zrobił”.

Były prezydent powiedział, że był „najtwardszym” prezydentem USA wobec Rosji, twierdząc m.in. że to on zatrzymał gazociąg Nord Stream 2. Dodał jednocześnie, że utrzymywał z Rosją dobre relacje, bo tak należało robić. Zasugerował też, że „srodzy i mądrzy” Putin i prezydent Chin Xi Jinping górują nad „upośledzonym poznawczo” Bidenem. Stwierdził też, że po Ukrainie, Chiny zaatakują Tajwan.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner