New York
59°
Rain
6:44 am6:52 pm EDT
17mph
87%
30.16
SunMonTue
66°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Trump uważa, że DeSantis przegra wojnę z Disneyem. „DeSanctus jest absolutnie niszczony”

19.04.2023

Były prezydent Donald Trump odniósł się do konfliktu gubernatora Rona DeSantisa – jego potencjalnego rywala w wyborach prezydenckich w 2024 roku – z koncernem rozrywkowym Walt Disney Co. Zdaniem Trumpa kolejnym ruchem giganta może być wyprzedaż nieruchomości na Florydzie i wyprowadzenie pieniędzy ze stanu, co będzie – jak to określił – finansowym „zabójcą” dla DeSantisa.

Były prezydent wciąż nie kryje antypatii do gubernatora Florydy. Trump stwierdził, że Magic Kingdom wygrywa wojnę z DeSantisem, a PR-owa strategia włodarza Słonecznego Stanu chwieje się w posadach. Zdaniem polityka następnym krokiem Disneya będzie wyprzedaż nieruchomości, zlokalizowanych na Florydzie, a potem wyprowadzenie pieniędzy ze stanu, niecierpliwiąc się sprawą kontroli nad Reedy Creek Improvement District – niezależnego okręgu samorządowego, zarządzanego do tej pory przez korporację.

W ostatnim czasie wojna DeSantisa z Disneyem wskoczyła na kolejny szczebelek drabiny eskalacyjnej, gdyż gubernator zagroził, że postawi więzienie w sąsiedztwie parku rozrywki – w zemście za próbę odebrania mu władzy nad ziemią, na której leży Magic Kingdom.

„DeSanctus jest absolutnie niszczony przez Disneya” – napisał Donald Trump na Truth Social, wymyślając DeSantisowi kolejne, tym razem krótsze niż „DeSanctimonious”, przezwisko.

„Następnym ruchem Disneya będzie ogłoszenie, że żadne pieniądze nie będą już inwestowane na Florydzie z powodu gubernatora. W rzeczywistości mogliby nawet ogłosić powolne wycofywanie się lub sprzedaż niektórych aktywów, lub nawet całości. Uwaga!!! To byłby zabójca” – dodał były prezydent.

Warto zwrócić uwagę, skąd – oprócz niechęci Trumpa do DeSantisa – może brać się jego stronniczość wobec kwestii Disneya. Według Open Secrets – Walt Disney Co. przekazał w 2020 roku na akcję „America First” Trumpa oszałamiającą kwotę 10,5 miliona dolarów.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY