New York
81°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
7mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Turcja: w ataku w Stambule zginęło sześć osób

13.11.2022

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał eksplozję, do której doszło w niedzielę na popularnej ulicy w centrum Stambułu, „haniebnym atakiem”. Podał również, że bilans ofiar to sześciu zabitych i 53 rannych. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, a krajowe media otrzymały zakaz informowania o nim.

Do wybuchu doszło około godziny 16.20 czasu lokalnego (14.20 w Polsce) na ulicy handlowej Istiklal – powiedział gubernator miasta Ali Yerlikaya, cytowany m.in. przez agencję AP.

Na opublikowanych w internecie filmikach ze zdarzenia widać płomienie i uciekających przechodniów oraz słychać głośny huk. Inne nagrania pokazywały przybyłe na miejsce karetki pogotowia, wozy strażackie i radiowozy. Użytkownicy mediów społecznościowych poinformowali, że sklepy zostały zamknięte, podobnie jak cała aleja Istiklal.

Turecki regulator mediów nałożył na nie tymczasowy zakaz relacjonowania wybuchu – decyzja ta uniemożliwia nadawcom wyświetlanie filmów z momentu wybuchu lub jego następstw, aby – jak uzasadniono – uniknąć strachu i paniki wśród ludności. Naczelna Rada Radiofonii i Telewizji nakładała podobne zakazy w przeszłości po atakach i wypadkach. (PAP)

wr/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY