New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
10mph
94%
29.37
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Turcja: W poniedziałkowym trzęsieniu ziemi zginęły trzy osoby, ponad 200 jest rannych

20.02.2023

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło południową Turcję, zginęły trzy osoby, a 213 zostało rannych – przekazał turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu. Wstrząsy o magnitudzie 6,4 wystąpiły na pograniczu turecko-syryjskim, zrujnowanym katastrofalnymi trzęsieniami ziemi dwa tygodnie temu, w których zginęło ponad 46,8 tys. osób.

Po poniedziałkowym trzęsieniu zawaliło się kilka budynków, które ocalały z poprzedniego kataklizmu, w rumowiskach mogą być ludzie – donoszą tureckie media.

Trwają działania ratownicze w gruzowiskach trzech domów, w których prawdopodobnie uwięzionych jest pięć osób – poinformował Soylu.

Z szczątków trzykondygnacyjnego budynku w prowincji Hataya ratownicy wyciągnęli jedną osobę i próbują dotrzeć do trzech kolejnych – przekazała telewizja HaberTurk.

Epicentrum poniedziałkowego trzęsienia ziemi znajdowało się w graniczącej z Syrią tureckiej prowincji Hatay, najbardziej dotkniętej wstrząsami sprzed dwóch tygodni.

W Turcji kataklizm z 6 lutego pozbawił dachu nad głową ponad 1,5 mln osób, które żyją w tymczasowych schroniskach – przypomina agencja AP.

Dodaje, że poniedziałkowe trzęsienie ziemi było odczuwane również w Egipcie, Libanie, Izraelu i Jordanii.(PAP)

adj/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner