New York
34°
Fair
7:06 am4:28 pm EST
3mph
55%
30.07
FriSatSun
48°F
57°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Turniej ATP w Indian Wells – Djokovic nie wystartuje

06.03.2023
Foto: Eurosport

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic nie wystartuje w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells – poinformowali organizatorzy. Oficjalnie Serb sam się wycofał, ale prawdopodobnie ma to związek z przepisami dotyczącymi COVID-19.

Triumfator 22 turniejów wielkoszlemowych nie przyjął szczepionki na chorobę wywoływaną przez koronawirusa i z tego powodu został wykluczony m.in. z ubiegłorocznego Australian Open, a także ze wszystkich imprez w Stanach Zjednoczonych.

Serb zwrócił się do amerykańskiego rządu o specjalne pozwolenie na występy w prestiżowych turniejach w Indian Wells i Miami, ale wszystko wskazuje na to, że takiej zgody nie otrzymał. Nie pomogły także listy senatorów Florydy Ricka Scotta i Marco Rubio do prezydenta Joe Bidena oraz otwarcie wyrażane wsparcie dyrektora turnieju w Indian Wells Tommy’ego Haasa, Amerykańskiej Federacji Tenisowej czy organizatorów wielkoszlemowego US Open.

„Numer jeden na świecie Djokovic wycofał się z 2023 BNP Paribas Open. Po jego rezygnacji do turnieju awansuje Nikołoz Basilaszwili” – napisali organizatorzy w komunikacie.

USA nie wpuszcza do kraju niezaszczepionych obcokrajowców, choć przewiduje się zmianę tej polityki od 11 maja.

Djokovic nie uczestniczył w tzw. „Sunshine Double” – imprezach w Indian Wells i Miami – od 2019 roku. Serb przyznaje, że woli opuszczać turnieje, nawet wielkoszlemowe, niż przyjąć szczepionkę.(PAP)

mm/ sab/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00