New York
73°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
7mph
52%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Turniej WTA w Madrycie – media: Idze Świątek towarzyszy aura niezwyciężonej tenisistki

26.04.2023

Iga Świątek jest faworytką rozpoczętego w Madrycie turnieju WTA Mutua Open – twierdzą hiszpańskie media sportowe, zaznaczając że polska tenisistka uchodzi obecnie za zawodniczkę, którą trudno pokonać.

Madrycki dziennik sportowy „Marca” zauważa, że hiszpańscy kibice będą mogli „wreszcie” podziwiać talent 21-letniej gwiazdy z Polski, której przed rokiem nie było na zawodach Mutua Madrid Open.

Gazeta przypomina, że w 2022 r., podobnie jak i w tym roku, Iga Świątek zwyciężyła w turnieju w Stuttgarcie. Odnotowała jednak, że odniosła wówczas kontuzję prawego ramienia, która uniemożliwiła jej start w madryckim turnieju.

Kataloński dziennik „Mundo Deportivo” odnotowuje tymczasem, że prawdopodobna rywalka Świątek w drugiej rundzie madryckiego turnieju Brytyjka Emma Raducanu opuściła go w środę z powodu kontuzji prawej ręki.

Gazeta przypomina, że Brytyjce się nie wiedzie i że to właśnie polska tenisistka zapoczątkowała serię trzech porażek Raducanu, wygrywając z nią w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

Wydawany w Madrycie „AS” widzi Igę Świątek w gronie pretendentek do wygrania turnieju w stolicy Hiszpanii. Gazeta wysoko oceniła postawę polskiej tenisistki w wygranym finale WTA w Stuttgarcie z Aryną Sabalenką.

„AS” napisał, że w niedzielę „Świątek pokazała Sabalence kto rządzi w kobiecym tenisie”.

W ocenie stołecznej gazety sportowej po wycofaniu się Ashleigh Barty pewną liderką kobiecego tenisa została Polka, której „towarzyszy aura niezwyciężonej” tenisistki. (PAP)

zat/ af/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner