New York
77°
Partly Cloudy
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
52%
30.1
SatSunMon
86°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Tusk: nie chcemy już więcej władzy, która nie umie kochać innych ludzi

15.09.2023

– Przyjedźcie 1 października do Warszawy – mówił w piątek do mieszkańców Skarżyska-Kamiennej lider PO Donald Tusk. „Chcę, abyśmy głośno i wyraźnie powiedzieli, że nie chcemy już więcej władzy, która nie umie kochać innych ludzi” – dodał.

„Przyjedźcie 1 października do Warszawy. Nazywamy to spotkaniem Polek i Polaków +Marszem miliona serc+” – zaapelował do mieszkańców Skarżyska-Kamiennej lider Platformy Obywatelskiej.

„Jak cała Polska zobaczy nas wszystkich na ulicach Warszawy dwa tygodnie przed wyborami, to wszyscy odzyskają też wiarę, że to co wydawało się przez lata niemożliwe, jest możliwe, dzięki wam. Niech do ostatniego dnia kampanii towarzyszy wam wiara w zwycięstwo, nadzieja na lepszą przyszłość” – mówił Tusk. Dodał, że „niech was miłość nie opuszcza”.

„Kiedyś bardzo dawno temu powiedziałem, że miłość jest ważniejsza od władzy. Pisowcy się z tego śmiali, a wydaje się to dosyć oczywiste. Bo najgorsza to jest władza bez miłości. Chcę, żebyśmy też wszyscy pokazali się w Warszawie z tymi biało-czerwonymi sercami i w tych sercach będziemy mieli naszą ojczyznę, i naszych bliskich” – mówił przewodniczący PO. Dodał, że „chcę, abyśmy głośno i wyraźnie powiedzieli, że nie chcemy już więcej władzy, która nie umie kochać innych ludzi”.

„Zwracam się do tych, którzy dzisiaj rządzą Polską. Jeśli nie potrafisz kochać swoich bliskich. Jeśli nie potrafisz pokochać ludzi, Polek i Polaków, którzy może mają trochę inne poglądy, ale są sobą. Chcą lepszej Polski, chcą dobrego życia. Jeśli nie potraficie kochać, to przeproście i odejdźcie” – powiedział Tusk.

Nie jest jasne czy na marszu pojawią się liderzy pozostałych partii opozycyjnych.

„Apeluję, aby podpisać pakt sejmowy podczas marszu miliona serc” – powiedział PAP Robert Biedroń. Marsz organizowany przez Koalicję Obywatelską ma się odbyć 1 października. „To dobry moment, żeby pokazać, że chcemy wygrać te wybory i współpracować tworząc wspólny rząd po wyborach. Na taki sygnał czekają wyborcy opozycji” – podkreślił lider Nowej Lewicy.

Liderzy Lewicy przed Wielkanocą przekazali do przewodniczącego PO Donalda Tuska, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i szefa Polski 2050 Szymona Hołowni tzw. pakt sejmowy, który zakłada m.in. aby w kampanii wyborczej nie atakować się, wspierać się, a także aby po ewentualnej wygranej w jesiennych wyborach podpisać dokument o współrządzeniu.

Jak dotąd liderzy opozycyjnych formacji, nie odrzucali wprost pomysłu Lewicy, ale jasno nie deklarowali, że takie zobowiązanie podpiszą.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ tgo/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner