New York
73°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
7mph
54%
29.96
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Tusk: Rafał Trzaskowski potwierdził, że jest liderem demokratycznej Polski samorządowej

07.04.2024

Rafał Trzaskowski potwierdził, że jest liderem demokratycznej Polski samorządowej, uzyskał kapitalny wynik – powiedział w niedzielę premier, lider PO Donald Tusk po opublikowaniu wyników sondażu Ipsos.

Według sondażu exit poll Ipsos, Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 59,8 proc.

Premier podkreślił, że po czterech miesiącach od wyborów parlamentarnych Rafał Trzaskowski potwierdził, że jest „liderem demokratycznej Polski samorządowej”.

Szef rządu dodał, że „15 października powtórzył się także w kwietniu”.

„To, że udało nam się odbić kolejne województwa, to że w miastach PiS, nasz główny oponent, poniósł spektakularną klęskę, to nie zmienia faktu, że dzisiaj widzimy, że ta droga nie będzie łatwa, także w przyszłości. Nic nie będzie łatwe – w świecie, w Europie i w Polsce” – powiedział Tusk.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że uzyskane poparcie to dla niego wielka radość i wzruszenie. „Dla chłopaka, który urodził się w Warszawie i tutaj wychował to zaufanie warszawianek i warszawiaków jest czymś, co najbardziej buduje” – podkreślił.

Podziękował wszystkim warszawiakom i wyraził nadzieję, że ich nie zawiedzie, podziękował też premierowi Donaldowi Tuskowi za wsparcie.

„Ta droga – do tego, żeby demokracja była w Polsce naprawdę silna, żeby mieć absolutną pewność, że populiści spod znaku PiS-u już nie wrócą nigdy do władzy – wcale nie będzie prosta (…). Ten kolejny krok na tej drodze został zrobiony i jestem przekonany, że przed nami kolejne, dlatego, że absolutnie musimy wygrywać wybory po to, żeby pokazać, że cała Polska naprawdę jest otwarta, tolerancyjna, uśmiechnięta, jest europejska” – powiedział Trzaskowski.

Według sondażu exit poll, w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33,7 proc., KO – 31,9 proc., Trzecia Droga – 13,5 proc., Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – 7,5 proc., Lewica – 6,8 proc. (PAP)

kmz/ amac/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner