New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Tychy: Wybuch gazu w bloku, kilkanaście osób poszkodowanych

01.04.2024

Kilkanaście osób zostało – według wstępnych informacji strażaków – poszkodowanych wskutek wybuchu gazu, do którego doszło na parterze bloku przy ul. Darwina w Tychach w Poniedziałek Wielkanocny rano. Dotąd nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Jak przekazał PAP rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach asp. Szymon Gniewkowski, wybuch nastąpił na parterze budynku wielorodzinnego przy tyskiej ul. Darwina. Po zgłoszeniu na miejsce pojechały cztery zastępy PSP; na miejsce udaje się też pięć zastępów OSP.

„Obecnie jest trzynastu poszkodowanych; nie mamy informacji o ofiarach śmiertelnych. Działania polegają na ewakuacji budynku: klatki schodowej w której doszło do wybuchu oraz klatek sąsiednich” – powiedział Gniewkowski.

Jak zaznaczył, na razie nie jest znany stan budynku po wybuchu – będą to oceniali biegli w dalszych etapach działań. Blok, w którym doszło do wybuchu ma sześć pięter (siedem kondygnacji z parterem).

Wybuch był silnie słyszalny i odczuwalny w mieście, m.in. na facebookowym profilu 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze pojawiły się dotąd dziesiątki komentarzy zaniepokojonych tyszan.

Ulica Darwina w Tychach znajduje się na osiedlu D w Tychach, w północnej części tyskiego śródmieścia. Było ono budowane w latach 1960-1973.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ mab/ dki/

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner