New York
70°
Sunny
6:39 am7:20 pm EDT
12mph
47%
29.39
SunMonTue
52°F
61°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

Tylko ty jesteś architektką swojego losu

17.03.2023
Marta Wesołowskia (z lewej) – organizatorka spotkania Polish Power Women of Long Island – i dr Jolanta Sykora-Sygnarowicz, nominowana w roku 2020 do nagrody Women in Labor and Business ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Podczas uroczystej kolacji wszystkie przybyłe panie, a było ich 50, przedstawiły się, opowiedziały, czym się zajmują zawodowo.

Oprócz wyróżnionych głos zabrała Marta Śmiertelny, jedna z wyjątkowych terapeutek, a także te panie, które osiągnęły już światowy sukces w swoim zawodzie, jak np. Karolina Bilska – wicemiss świata w tańcu (ballroom dancing). W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki wielu zawodów: lekarki, prawniczki, właścicielki firm sprzedaży i wynajmowania nieruchomości, właścicielki firm produktów spożywczych, sklepów odzieżowych, nauczycielki, a także emerytki.

Beata Szczech – nominowana w roku 2018 do nagrody Women in Labor and Business

Wyróżniona nagrodą Women in Labor and Business w roku 2019 Urszula Brożek, fizykoterapeutka, zachęcała panie do działania pod hasłem „Tylko ty jesteś architektką swojego losu”. Zaproponowała, aby swoje marzenia artykułować głośno i wykonując następujące ćwiczenia motywacyjne:

  1. Pokochaj siebie!

Stań przed lustrem i przeproś siebie za każdą krytykę, za każde krzywe spojrzenie w lusterko, za słowa: „jestem gruba”, „jestem słaba”, „jestem głupia”, „nie dam rady”.

Przeproś sama siebie, że się dołowałaś, że widziałaś się w krzywym zwierciadle samokrytyki. Wybacz sobie błędy, pamiętaj robiłaś wszystko w danym momencie, może wtedy nie miałaś wiedzy lub narzędzi, miałaś prawo do błędu.

W spotkaniu wzięły udział panie w różnym wieku, wykonujące różne zawody

Pamiętaj jesteś swoim najlepszym przyjacielem.

2. Podziękuj sobie!

Powiedz „dziękuję” za to, że dotarłaś tam, gdzie jesteś, że jesteś mamą, babcią, nauczycielką, kobietą biznesu. Nie ma znaczenia, czy jest to biznes sprzątający, medyczny czy prawniczy, ważne jest to, że to ty, kobieta, jesteś jego głową. Miej za to do siebie szacunek.

3. Wspieraj siebie, bądź świadoma swojego sukcesu, małego i dużego: że podniosłaś się z łóżka, że poprowadziłaś spotkanie na 100 osób, że posprzątałaś kuchnię czy upiekłaś tort. To jest twój sukces! Zaakceptuj to, kim jesteś, bo jesteś jedyna i wyjątkowa.

4. Pamiętaj – wykrzykuj swoje marzenia.

To, gdzie jesteś teraz, to tylko początek – sky is a limit.

I oczywiście pomagaj, pomagaj, pomagaj!

Przyjazna atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń i poglądów

Z kolei Marta Śmiertelny – propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnych rozwiązań – stwierdziła: „Wierzę w to, że kobiety mają potężną moc i razem mogą stworzyć magiczną przestrzeń wartościowego wsparcia w każdym tego słowa znaczeniu. Moją głęboką intencją jest zarażanie innych pozytywną energią i motywowanie do dobrych zmian. Pragnę, aby każda kobieta, którą spotykam na drodze, poczuła się pewna siebie i gotowa, aby świadomie przejąć kontrolę nad swoim życiem i wypełnić je miłością, szczęściem i obfitością”.

Elżbieta Popławska

Czujemy, że mamy moc!

„Dla mnie najważniejsze jest to, aby wszystkie kobiety uwierzyły w siebie, aby nie bały się sięgać gwiazd” – mówi Marta Wesołowski, nauczycielka w Polskiej Szkole im. Herberta w Copiague, bizneswomen, wiceprezes Polonia of Long Island, która zorganizowała w Copiague 8 marca spotkanie kobiet Polish Power Women of Long Island.

Marto, 8 marca to doskonała data na kobiece spotkania. Czy rzeczywiście tylko data Cię zainspirowała?Do zorganizowania spotkań i szkoleń dla kobiet zainspirowała mnie nagroda, którą otrzymałam w 2017 r. od Kimberly Jean-Pierre, posłanki z Lindenhurst, NY – The Woman of Distinction Award: Women in Labor and Business.

Odbierając tę nagrodę pomyślałam, że miło byłoby, gdyby inne Polki z mojego otocznia mogły takie nagrody również otrzymać. I tak też w kolejnych latach się stało. Znam mnóstwo wyjątkowych i inspirujących kobiet, które poza pracą zawodową spełniają się również w pracy społecznej. Wykonując pracę na rzecz osób potrzebujących, pracę społeczną czy charytatywną nigdy nie oczekujemy na podziękowania i nagrody, ale przyznam, że ta nagroda była dla mnie wyjątkowa, bowiem nominowała mnie do niej Kimberly Jean-Pierre, lokalna posłanka, niezwykła kobieta, która zajmując się polityką docenia w swoim lokalnym środowisku osoby, które bezinteresownie działają na rzecz innych. I tak w 2018 r. sama już mogłam nominować Polkę, która, moim zdaniem, zasłużyła na to wyróżnienie. Była to Beata Szczech. W kolejnym roku nominowałam Urszulę Brożek, następnie dr Jolantę Sykorę-Sygnarowicz. W tym roku nominowałam do tego wyróżnienia Elżbietę Jaworski.

W 2021 r., kiedy otrzymałam nagrodę Power Women of Long Island, przyznawaną przez Shneps Media, wiedziałam, że muszę, że chcę zorganizować takie spotkania dla kobiet, podczas których będziemy mogły się motywować, inspirować i dzielić się tym, co najlepsze. Tak powstała Akademia Szczęścia oraz Polish Power Women of Long Island. Dla mnie najważniejsze jest to, aby wszystkie kobiety uwierzyły w siebie, aby nie bały się sięgać gwiazd, aby uświadomiły sobie, że wszystkie jesteśmy wyjątkowe, że pasje, które posiadamy, mogą być naszym sposobem na życie.

Rozumiem, że masz zamiar kontynuować te spotkania.

Mam nadzieję, że takie spotkania jak w Dzień Kobiet, będziemy kontynuować, bo – jak wszystkie podsumowałyśmy – są nam one bardzo potrzebne. Dzięki nim czujemy, że mamy moc! W czerwcu planujemy kolejne spotkanie, a we wrześniu zorganizujemy Kongres Kobiet.

Rozmawiała Elżbieta Popławska

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne