New York
63°
Cloudy
6:39 am7:20 pm EDT
10mph
83%
29.49
SunMonTue
52°F
59°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Uczniowie z New Jersey wracają do szkół. Co czeka ich w tym roku?

07.09.2022

Od wybuchu pandemii Covid-19 minęły już prawie trzy lata. Przez ten czas diametralnie zmieniły się zasady panujące w szkołach oraz sposoby nauczania. Jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny w New Jersey?

Póki co eksperci twierdzą, że będzie bardziej podobny do okresu przed pandemią, niż poprzednie dwa. Prawie wszystkie z prawie 600 okręgów szkolnych w New Jersey zrezygnowały z obowiązku zakrywania nosa i ust. Uczniowie nie będą również musieli utrzymywać dystansu społecznego. Nie ma jednak pewności, że zasady te utrzymają się przez cały rok.

Szkoły cały czas wspierać będą uczniów, by pomóc im nadrobić zaległości, które pojawiły się w poprzednich latach. Jednocześnie walczyć będą z niedoborem nauczycieli, brakiem kierowców autobusów, czy problemami psychicznymi uczniów.

Dane opublikowane przez National Assessment of Educational Progress pokazały, że wyniki uczniów przez ostatnie lata drastycznie spadły. Jest to wynik nauczania zdalnego.

Uczniowie, którzy przez ostatnie dwa lata byli odizolowani od swoich rówieśników, zmagają się z licznymi problemami natury psychicznej. Teraz jednak sytuacja ma się poprawić, a szkolni psychologowie zwracać będą większą uwagę na wszelkie niepokojące sygnały.

Część szkół zdecydowała się również na wprowadzenie dodatkowych zajęć, które poświęcone będą w pełni rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne