New York
77°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
47%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Ukraina: 84 procent obywateli nie godzi się na żadne ustępstwa terytorialne, nawet za cenę przedłużającej się wojny

09.06.2023

84 procent obywateli Ukrainy nie godzi się na żadne ustępstwa terytorialne, nawet za cenę przedłużającej się wojny – wynika z opublikowanych w piątek badań Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii. Zaledwie co dziesiąty respondent byłby skłonny zaaprobować koncesje terytorialne w zamian za pokój i zachowanie niezależności.

W każdym z regionów kraju przeciwnicy ustępstw terytorialnych stanowili absolutną większość – podkreśla portal New Voice of Ukraine.

Zaledwie 15 respondentów określiło swoją narodowość jako rosyjską – liczba zbyt mała, by ująć ją w badaniach – ale z tej nielicznej grupki tylko dwie osoby byłyby skłonne oddać agresorowi jakieś ukraińskie terytoria.

Instytut podkreśla, że intensywne bombardowania Kijowa i innych ukraińskich miast w ostatnich tygodniach nie wpłynęły na opinie badanych: wyniki nie zmieniły się od maja 2022.

Badania realizowano od 26 maja do 5 czerwca na próbie 1029 osób. Nie objęły one ani mieszańców terenów okupowanych, ani uchodźców znajdujących się poza granicami Ukrainy. (PAP)

os/ tebe/

Tagi Ukraina Wojna

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner