New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Ukraina: Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po rosyjskim ataku

08.07.2024

Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, w tym troje dzieci, 170 osób zostało rannych, w tym 13 dzieci, po poniedziałkowym ataku rakietowym na Ukrainę, zniszczenia odnotowano w siedmiu dzielnicach Kijowa i trzech miastach w obwodzie donieckim- przekazał w poniedziałek późnym wieczorem Wołodymyr Zełenski. We wtorek w sprawie rosyjskiego ataku zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski napisał w Telegramie w korespondencji do premiera Kanady Justina Trudeau , że do wieczora liczba ofiar śmiertelnych w wyniku ataku rakietowego na kraj wzrosła do 37 osób, w tym troje dzieci; kolejnych 170 osób zostało rannych, w tym 13 dzieci. https://t.me/V_Zelenskiy_official/11059w

Oprócz Kijowa Rosjanie zaatakowali także Krzywy Róg, Dniepr i Pokrowsk w obwodzie donieckim.

W Kijowie rakieta uderzyła w szpital dziecięcy, największą w kraju klinikę – Ochmatdyt. Dwie osoby, w tym lekarz, zginęły, a 10 zostało rannych. Konieczna była ewakuacja pacjentów.

W stolicy uszkodzony został jeszcze jeden obiekt medyczny – ośrodek zdrowia w dzielnicy dniprowskiej. Tam zginęło siedem osób, w tym troje dzieci, 18 zostało rannych.

Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się we wtorek na żądanie Wielkiej Brytanii, Francji, Ekwadoru, Słowenii i USA w sprawie ataku Rosji na szpital dziecięcy w Kojowie, poinformowały agencję Reuters źródła dyplomatyczne.

„Wypowiemy się w sprawie tchórzliwego i haniebnego ataku Rosji na szpital” – napisała na platformie X ambasadorka Wielkiej Brytanii przy ONZ, Barbara Woodward.

„Musimy pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej akty terroru, a Putina za wydawanie takich rozkazów. Za każdym razem, gdy pojawiają się próby rozmów pokojowych z nim, Rosja odpowiada atakami na domy i szpitale” – napisał na platformie X prezydent Wołodymyr Zełenski.(PAP)

zm/ mms/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner