New York
66°
Cloudy
5:29 am8:17 pm EDT
5mph
95%
29.89
TueWedThu
82°F
79°F
73°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

US Open – Djokovic liczy na start w turnieju

30.07.2022

Novak Djokovic nie przyjął szczepionki na COVID-19. Z tego powodu tenisista nie mógł wystąpić w Australian Open. Serb przygotowuje się do startu w US Open, choć organizatorzy już dawno zapowiedzieli, że tylko zaszczepieni zawodnicy będą mogli zagrać w Nowym Jorku.

W styczniu Djokovic przyjechał do Australii, aby wystąpić w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne, lecz po kilku dniach został deportowany z powodu braku szczepienia na COVID-19. Wiele wskazuje na to, że Serb nie będzie mógł zagrać w US Open z tego samego powodu. Organizatorzy turnieju postanowili uszanować przepisy dotyczące koronawirusa panujące w Stanach Zjednoczonych. Od obcokrajowców chcących wjechać do USA wymaga się pełnego zaszczepienia.

Pomimo to 35-letni zawodnik przygotowuje się do startu w nowojorskim turnieju, licząc na to, że zostanie dopuszczony do rywalizacji.

„Przygotowuję się tak, jakbym mógł wziąć udział w zawodach, jednocześnie czekając na to, aż usłyszę czy istnieje możliwość bym mógł pojechać do USA. Trzymajcie kciuki” – napisał na Instagramie.

Ponad 43 tys. osób podpisało petycję internetową wzywającą Stowarzyszenie Tenisowe Stanów Zjednoczonych (USTA) do współpracy z rządem USA, aby umożliwić Djokovicowi rywalizację w US Open.

Serb 21 razy triumfował w turniejach wielkoszlemowych i ustępuje pod tym względem jedynie Rafaelowi Nadalowi, który ma w dorobku 22 trofea. W 2021 roku Serb wygrał Australian Open, French Open i Wimbledon. W tym roku triumfował w Wimbledonie. W finale wielkoszlemowego turnieju w Londynie pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa.

„Mam nadzieję na dobre wieści z USA” – powiedział niedługo po sukcesie na Wimbledonie.

Djokovic jest trzykrotnym triumfatorem US Open. W 2011, 2015 i 2018 roku był najlepszy na kortach Flushing Meadows. Przed rokiem przegrał w finale z Rosjaninem – Daniiłem Miedwiediewem.(PAP)

mg/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner